Snowboardistka Volopichová ovládla závod na evropském olympijském festivalu mládeže v Itálii | Sportovní Plzeň

 

 

Snowboardistka Volopichová ovládla závod na evropském olympijském festivalu mládeže v Itálii

Josef Krebs27. 1. 2023


Foto: IG Czech snowboarding


V rámci 16. ročníku zimního evropského olympijského festivalu mládeže v Itálii slaví zisk zlaté medaile teprve patnáctiletá snowboardistka Vanessa Volopichová. Přeštická rodačka ovládla páteční finálovou jízdu v kategorii slopestyle.

„Nesoustředila jsem se na to, jakým způsobem odjedu svoji jízdu, chtěla jsem ji hlavně odjet. Za to, že jsem nakonec skončila první, jsem nesmírně šťastná,“ řekla Vanessa Volopichová exkluzivně pro zpravodajský portál Plzen.cz.

Kvalifikační jízdu absolvovala mladá snowboardistka již před dvěma dny, na finálový závod se tak měla prostor dostatečně připravit. „Soustředila jsem se pouze na svůj výkon. Pro finálovou jízdu jsem si vybrala Cab Underflip 540 do Backside 720,“ doplnila.

V 11 horských střediscích oblasti Furlánsko-Julského Benátska i na několika sportovištích nedalekého Rakouska a Slovinska se sportovci ve věku od 14 do 18 let představili ve 13 sportech – alpské lyžování, biatlon, běh na lyžích, curling, krasobruslení, freestyle lyžování, freestyle snowboard, lední hokej, short track, skoky na lyžích, skialpinismus, alpský snowboard a severská kombinace.

Česká výprava zde navazuje na předchozí nejúspěšnější mládežnickou olympiádu v historii, kdy z finského Vuokatti v roce 2022 přivezla 7 medailí, tři zlaté a čtyři stříbrné.


Sdílet