Infarktový závěr! Talent v odvetě dohnal třígólové manko a postupuje | Sportovní Plzeň

 

 

Infarktový závěr! Talent v odvetě dohnal třígólové manko a postupuje

Josef Krebs7. 11. 2022


foto: Talent Plzeň


Talent tým Plzeňského kraje dokázal v nedělní odvetě 2. kola EHF European Cupu s lotyšským mistrem Tenax Dobele smazat tříbrankové manko z prvního zápasu (28:31) a gólem Martina Říhy pět vteřin před koncem si zajistil vítězství 29:25 a postup do další fáze soutěže.

"Po vítězném utkání, které bylo velmi hektické a nervózní, samozřejmě převládá radost. Postoupili jsme dál a to bylo cílem utkání. Oproti prvnímu zápasu to byl dneska jenom souboj našich střelců s gólmanem soupeře," zhodnotil utkání jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

"V mnoha případech jsme nedali čisté gólové situace, včetně tří sedmiček. To je s velkým vykřičníkem. Vypadá to divně po vítězném zápase, co? Ale kdybychom i včera hráli s takovou energií a chutí, tak jsme se nemuseli dneska tolik trápit," vrátil se ještě Petr Štochl k sobotní porážce 28:31.

Tu navíc zmírnil až v poslední vteřině Tomáš Nejdl, který střelou téměř z poloviny hřiště překvapil lotyšského gólmana. "Spoustu lidí mi říkalo, že jeho gól bude rozhodující, a nakonec se tak vlastně stalo. Ještě to Tomášovu v kabině spočítáme," usmál se plzeňský kouč.

I v nedělní odvetě dali jeho svěřenci rozhodující branku v posledních vteřinách zápasu, tentokrát se prosadil Martin Říha, jenž při absenci dlouhodobých marodů Vinkelhöfera a Šafránka ve druhé půli zaskakoval na nezvyklém postu levého křídla.

Na poslední útok měl Talent (za stavu 28:25) dvanáct vteřin. Trenéři si vzali oddechový čas a s hráči se domluvili na závěrečné akci. "Obrana soupeře nám to zavřela, kluci zareagovali dobře přihrávkou do křídla a Martin s tím počítal, jsem rád, že to proměnil," popisoval Petr Štochl.

Talent se tak může těšit na dalšího soupeře v EHF European Cupu, ale ještě předtím jej ve středu čeká čtvrtfinále tuzemského poháru v Jičíně a v sobotu extraligové utkání v Karviné.


Sdílet