Univerzita Karlova potrápila ZČU Akademiky. O vítězi univerzitní ligy ledního hokeje se rozhodne v Praze | Sportovní Plzeň

Plzeň22. 4. 2022

Plzeň, 20. 4. 2022 – Plzeňská LOGSPEED CZ Aréna hostila v úterý 19. dubna druhý finálový zápas Univerzitní ligy ledního hokeje. Domácí ZČU Akademici Plzeň se postavili týmu UK Hockey Prague Univerzity Karlovy a Pohár Jana Palacha měli téměř na dosah. Kdyby k vítězství, jež dovezli z Prahy, přidali další, stali by se mistry. Tým UK ovšem Akademikům nehodlal dát titul lacino, finále zdramatizoval výhrou 3:6 a sérii poslal zpět do hlavního města. Rozhodující utkání se v pražském Edenu odehraje v pondělí 25. dubna.

Téměř 2000 diváků, sledujících plzeňský duel, se dočkalo v utkání se záštitou plzeňského náměstka Zarzyckého gólové smršti. Většina branek padla v přesilových hrách a skóre se v průběhu zápasu přelévalo z jedné strany na druhou.

Do první třetiny vstoupili lépe hosté, když po 99 vteřinách hry využili přesilovou hru – po pěkné kombinaci se dostal k puku Martínek a střelou zápěstím překonal domácího gólmana. Avšak pohledná přesilovková kombinace se objevila také na druhé straně hřiště, kde Kalus přihrál na volného Beera, a ten kotouč usměrnil za Maška v kleci UK. Další přesilovka, další gól. Akademik Kalus našel prostor mezi betony pražského gólmana a Plzeňští šli do dvoubrankového trháku. Prosadil se také Reitspies, který za bezmocného Maška dorazil odražený kotouč. Šanci snížit měl Jindra, řítil se sám na domácího gólmana Štekra, ale puk poslal vysoko nad.

Brzy ve druhé třetině byl k vidění samostatný únik útočníka Karlovky. Glittu však Štekr zneškodnil lapačkou a Pražané snížili skóre až téměř v polovině utkání, kdy Novák v přesilové hře vyslal parádní bombu k tyči. O necelé tři minuty později bylo vyrovnáno. Martínek si našel Jindru, a tomu stačilo nasměrovat kotouč do prázdné branky.

Do třetí části zápasu se šlo za stavu 3:3 a hosté dokonali obrat. Ve 44. minutě zmáčkli Akademiky v pásmu a neobsazený Čmejla puk pouze doklepl za bezmocného Štekra. V 54. minutě pak skóroval Glitta a pojistku zařídil opět Čmejla trefou do prázdné brány.

Zápas o všechno a především o Pohár Jana Palacha se odehraje v Praze na zimním stadionu Eden už v pondělí 25. dubna s úvodním vhazováním v 19 hodin. Utkání bude možné sledovat také z domova na TV Tipsport a HbbTV České televize.

Akademici Plzeň – UK Hockey Prague 3:6 (3:1, 0:2, 0:3)