Konec snu o Prezidentském poháru. Plzeň padla v Litvínově a skončí nejlépe třetí | Sportovní Plzeň

osm5. 3. 2019

Hokejisté Škody Plzeň prohráli v 51. kole extraligy na ledě Vervy Litvínov 1:5. Jediným plzeňským střelcem byl v 51. minutě Jan Eberle. Západočeši tak budou v pátek proti Karlovým Varům bojovat o třetí místo.

Plzeň přijela opět bez svých zraněných opor Kováře, Němce či Straky a jejich absence byla znát. Západočechům vůbec nevyšel vstup do zápasu. Nejprve nevyužili svoji přesilovku a v 8. minutě inkasovali, když si Kašpar obhodil Kantnera a nedal Frodlovi šanci. Uplynula pouhá minuta a domácí se radovali znovu. Tentokrát uklidil vyražený kotouč do sítě Doudera. Ve zbytku třetiny už se hra vyrovnala, o tom svědčí také počet střel na branku 12-12.

Ve 22. minutě mohl snížit ve vlastním oslabení Allen, jeho střelu v přečíslení 2 na 1 ale Janus zkrotil na betonech. O minutu později zase v přesilovce pálil zcela osamocený Stach, ani on však litvínovského gólmana nepřekonal. Západočechům se pak nepodařilo využít téměř minutovou dvojnásobnou početní výhodu, a tak se ve 37. minutě opět prosadila Verva. Hanzl objel bleskurychle branku a Frodl se přesouval s betonem marně.

Na začátku třetí části mohl zápas lehce zdramatizovat Nedorost, rychlý brejk ale nezakončil ideálně. Obrana Škody nepůsobila zrovna nejjistějším dojmem a ve 48. minutě toho využila dokonale dvojice Válek a zakončující Trončinský. Hosté se dočkali až o tři minuty později. Gulašovu nabídku využil před brankou číhající Jan Eberle, který tak připravil Januse o čisté konto. Poslední slovo ale měli Litvínovští, v 55. minutě uzavřel účet zápasu Strejček.