Indiáni vyloupili Třinec i podruhé, v semifinálové sérii vedou už 2:0 | Sportovní Plzeň

Indiáni vyloupili Třinec i podruhé, v semifinálové sérii vedou už 2:0

osm4. 4. 2019

Plzeňští hokejisté po dalším skvělém výkonu porazili Oceláře Třinec na jeho ledě 3:2 a v semifinálové sérii vedou 2:0 na zápasy. Výhru Západočechů zařídili svými góly Milan Gulaš, Denis Kindl a Miroslav Indrák. Třetí duel se hraje v neděli od 15 hodin v Home Monitoring Aréně.

Samotný úvod zápasu naznačil, že by se opět mohl hrát hodně atraktivní hokej. V 7. minutě předvedl pěknou individuální akci domácí Vrána, na Frodl ale nevyzrál. Zatímco Oceláři své dvě přesilovky nevyužili, indiáni to zvládli hned v té první, a to po 13 vteřinách. Po ose Straka-Nedorost-Kovář se dostal puk k Milanu Gulašovi, a ten zakončoval pohodlně do prázdné branky. V 15. minutě byly k vidění šance na obou stranách. Nejprve ujel ve vlastním oslabení třinecký Adamský, jenže Frodl se na brankové čáře roztáhl a zabránil nejhoršímu. O chvíli později pak zase Indrákova dorážka olízla pravou tyč. V 19. minutě se už hosté v přesilovce radovali. Oceláře zcela vyšachovali a na Denise Kindla čekala poloprázdná klec.

Do druhé části nastoupila Škodovka ještě aktivněji. Vytvořila si místy drtivý tlak, velké šance měli Indrák, Kovář či Eberle. Jenže Hrubec i s trochou štěstí odolal a udržel svůj tým ve hře. Ve 32. minutě navíc Oceláři hráli už pátou přesilovku a dokázali ji využít. Michal Kovařčík zamířil přesně nad Frodlovu lapačku. O čtyři minuty později dostali k dispozici početní výhodu i Západočeši. Nebezpečné střely Gulaše, Straky i Kováře ale Hrubec za záda nepustil.

Třetí třetina se zpočátku nesla ve znamení velké třinecké snahy o vyrovnání. Frodl ale zodpovědně pochytal přesně to, co měl. A o zbytek se spolehlivě starala obrana indiánů. Ve 47. minutě Škodovka přežila kritický moment, kterým byla další hra v oslabení, a po návratu vyloučeného Kracíka ihned udeřila. Kovářovu střelu dorazil do sítě Miroslav Indrák. Jenže Třinec se nevzdal a v 51. minutě ranou od modré opět snížil na rozdíl jedné branky Růžička. Na víc už se ale Oceláři nezmohli, hlavně díky skvělé hře Škody. Série se tak stěhuje na západ Čech za stavu 2:0 pro Plzeň.