I bez Chorého a Šulce jasná výhra. Fotbalisté Plzně si smlsli na Dynamu | Sportovní Plzeň

I bez Chorého a Šulce jasná výhra. Fotbalisté Plzně si smlsli na Dynamu

Marie Osvaldová10. 12. 2023

Plzeňští fotbalisté potvrdili roli velkého favorita, když v 16. kole Fortuna ligy porazili budějovické Dynamo 5:0. Viktorii uklidnil úvodní trefou z penalty v 18. minutě Erik Jirka, za další čtyři minuty přidal druhou branku Jan Kliment. Ve druhé půli pak jistili výhru Robin Hranáč, Jhon Mosquera a Pavel Bucha.

Viktoriáni nastoupili do zápasu bez tří klíčových hráčů – záložníky Šulce a Traorého nepustil do hry trest za žluté karty a Tomáše Chorého, který se zranil na tréninku. První velkou šanci si domácí připravili v 9. minutě. Přečíslení 3 na 1 vyřešil Bucha přihrávkou na Hranáče, který ale z úhlu gólmana Šípoše nepřekonal. Domácí si tak na úvodní trefu počkali do 18. minuty. V pokutovém území zahrál Havel rukou, což odhalil VAR, a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Erik Jirka. Stejný hráč měl o chvíli později další dobrou šanci, tentokrát ale na Šípoše nevyzrál. Skóre se nakonec měnilo ve 22. minutě. Jan Kliment dostal přihrávku za obranu a míč uklidil přesně ke vzdálenější tyči. Plzeň byla jednoznačně lepší a mohla přidat další branky. Dvě příležitosti spálil Vydra, jednu další Bucha.

Třetí gól přidali Viktoriáni v 55. minutě. Roh Kalvacha našel přesně Hejdu a Robin Hranáč doklepl hlavou míč do sítě. Blízko čtvrté trefě byli Západočeši v 67. minutě. Cadu našel zcela nekrytého Kopice, který zblízka nechal jen vyniknout Šípoše. O pět minut později se připomněli hráči Dynama, pokus Čermáka ale Staněk vyrazil na roh. Poklidný průběh zápasu pak narušili příznivci hostů, kteří na hřiště postupně poslali čtveřici dýmovnic. Plzeň byla ale dál při chuti. V 85. minutě navýšil vedení Jhon Mosquera, který přitom strávil na hřišti jen dvě minuty, a v poslední nastavené minutě početil drtivou výhru krásnou střelou Pavel Bucha.