Plzeň v přípravě poprvé prohrála, nestačila na Karabach | Sportovní Plzeň

Plzeň v přípravě poprvé prohrála, nestačila na Karabach

Marie Osvaldová9. 7. 2024

ilustrační. Foto: FCVP

První porážku v přípravě na blížící se sezónu zaznamenali fotbalisté Plzně. Na soustředění v Rakousku nestačili svěřenci Miroslava Koubka na ázerbajdžánského mistra Karabach, když prohráli 1:2. Soupeř Viktorie se dvakrát prosadil v první půli, na začátku druhé snížil Christophe Kabongo.

Úvodních deset minut přípravného duelu nabídlo řadu skvělých obranných zákroků na obou stranách a obrovské horko. První větší příležitost v šestnáctce soupeře měl ve 12. minutě Daniel Vašulín. Jeho rána byla nakonec zablokována. Podstatně blíž byl plzeňský forvard o dvě minuty později. V dobré příležitosti ale mířil z pravé strany mimo tři tyče. V 17. minutě nastartoval motory na pravé straně Erik Jirka. Přízemním centrem hledal navrátivšího Pavla Šulce, který po reprezentačních povinnostech poprvé zasáhl do přípravy Viktorie. Toho ale obrana Karabachu dobře zablokovala. Z následného rohového kopu znovu zahrozila Viktoria. Vydra tečoval hlavičku těsně před brankářem Buntičem, naneštěstí nad branku Karabachu. Viktoriáni své šance nevyužili, a tak se o slovo přihlásil soupeř. Rychlý kontr z levé strany s dávkou štěstí dostal za Floriana Wiegeleho Leandro Andrade. Karabach se dostal do vedení a přebral iniciativu. Do konce první půle se hráči Karabachu radovali ještě jednou. Andrade otřel svou ránu o lýtko Cadua a úspěšně se zapsal podruhé mezi střelce dnešního utkání. Karabach vedl po prvním poločase 2:0.

Do toho druhého však vstoupili svěřenci trenéra Koubka správnou nohou. Nová desítka hráčů zatlačila soupeře, a ten poprvé také kapituloval. Kabongo dostal skvostný balon za obranu od Honzy Kopice, obhodil si brankáře Buntiče a akci zakončil do prázdné branky. V 65. minutě se odrazil balon na hranici šestnáctky k Alexandrovi Sojkovi, který vyzkoušel střelu z dálky. Buntič pro jeho pokus doplachtil a udržel jej v náručí. Deset minut poté přišla šance na vyrovnání. Milan Havel prošel po krásné kombinaci do šestnáctky. Míč předložil Kabongovi, který tentokrát ale mířidla neseřídil a mířil nad. Další šance už zápase nenabídl a Viktorka tak poprvé v přípravě prohrála. Karabachu podlehla 1:2.