Indiáni vstali v Mladé Boleslavi z mrtvých. Po velkém obratu vezou první body z venku! | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová15. 10. 2023

ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Ve 27. minutě prohrávali hokejisté Plzně v Mladé Boleslavi 0:3 a vypadalo to, že si z ledu Středočechů odvezou debakl. Pak ale vykřesal ve 34. minutě naději exboleslavský Söderlund a ve třetí třetině začala velká plzeňská jízda. Ve 48. minutě snížil na rozdíl jedné branky Aleksi Rekonen, o čtyři minuty později srovnal Adrián Holešinský a tři minuty před koncem dokonal obrat na 4:3 bekhendovým pokusem zdálky Petr Zámorský. Indiáni tak vůbec poprvé v sezóně odváží z ledu soupeře všechny body.

Lépe do zápasu vstoupila Mladá Boleslav, která hned v první minutě dostala příležitost v podobě přesilové hry a tu Bruslaři dokázali využít. Plzeňský odchovanec Filip Suchý si najel do předbrankového prostoru, tam se k němu záhy odrazila střela od modré čáry a pohotovou dorážkou vstřelil svou první branku za Mladou Boleslav. Zajímavou příležitost měl posléze na druhé straně Petr Zámorský, který si nabruslil před branku, jeho střelu z úhlu ale gólman domácích dokázal pokrýt. Další šance už měli spíše domácí, například Pláněk si najel na pravý kruh, Dominik Pavlát si s jeho ránou nicméně poradil. Nepřišel si na něj ani Dvořáček, který nebezpečně tečoval na hraně brankoviště ránu Filipa Pyrochty. Po dvaceti minutách tak vedli Středočeši nejtěsnějším možným rozdílem.

Ani v prostředním dějství se dlouho nečekalo na branku, k velké radosti domácích fanoušků se znovu prosadili Bruslaři. Jan Štibingr si najel od modré čáry až na vrchol kruhu, odkud vyslal milimetrovou ránu přímo do šibenice, proti této ráně byl Pavlát naprosto bez šance. Krátce na to Škoda pykala za svou nedisciplinovanost, čehož domácí využili a zvýšili již na rozdíl tří tref. Pyrochta rozehrál puk na levou stranu, Skalický poté z jedničky oslovil u druhé tyče Mattiho Järvinena, který dostal puk do sítě potřetí, maskovaný muž indiánů se proti jeho střele nedokázal včas přesunout. Krátce za polovinou utkání ovšem o sobě dali vědět i indiáni, rovněž v přesilové hře. Zámorský našel na pravém kruhu Tima Söderlunda, který rychlým švihem poslal hrací předmět pod horní tyčku. Pro plzeňského hráče to byla první trefa v modrobílém dresu, navíc do sítě jeho posledního zaměstnavatele. V závěru druhé třetiny čaroval Dominik Pavlát, který předvedl několik těžkých zákroků.

Na startu třetí třetiny měl na hokejce kontaktní branku Ondřej Matýs, který spěchal za vyhozeným kotoučem, avšak proti němu bleskově vystartoval z brány brankář Růžička. Matýs byl sice u kotouče jako první, poté mu ale nevyšlo zpracování. Z rychlého brejku mohl pro změnu navýšit domácí vedení Pavol Skalický, který se šikovně mezi obránci dostal až před Pavláta. Ten ačkoliv si nebyl jistý svým zákrokem, tak puk za svá záda nepropustil. Na opačné straně pálil bleskově po překročení modré čáry kapitán Jan Schleiss, jeho ostrý projektil ale v brance neskončil. Z další šance už ovšem zapršelo a Škoda snížila na rozdíl jediné trefy. Petr Zámorský vystřelil od modré čáry a do jeho rány sáhl Aleksi Rekonen, který puk ideálně tečoval mimo dosah Růžičky. Posléze hosté přidali na intenzitě a v 52. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání. Matýsovi nevyšla rána, avšak odraženého puku se zmocnil Adrián Holešinský, který přesnou střelou srovnal na 3:3. A to stále nebylo vše, Škodovka totiž dokonala skvělý obrat. Tři minuty před koncem nahazoval kotouč bekhendem od modré čáry Petr Zámorský a  k překvapení všech skončil puk až za brankovou čárou, hrubá chyba brankáře Růžičky. V samotném závěru to Bruslaři zkusili při hře bez brankáře, avšak nic zajímavého už se nestalo. Po fantastickém obratu slaví Škodovka, která vyhrála 4:3.