Indiáni vezou všechny body z Olomouce, Frodl vychytal už třetí nulu | Sportovní Plzeň

Indiáni vezou všechny body z Olomouce, Frodl vychytal už třetí nulu

osm4. 10. 2019

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň zvítězili v 7. kole na ledě Mory Olomouc 4:0. První dva góly v sezóně vstřelil Jakub Pour, prosadil se také Milan Gulaš a Peter Čerešňák. Plzeňský gólman Dominik Frodl si připsal na konto už třetí čisté konto.

Hned v úvodu první třetiny se kohouti museli bránit tlaku hostujících hokejistů ze západu Čech. Škodovka si už v šesté minutě minutě vynutila faul a dostala k dispozici klasickou přesilovou hru. Byl to souboj výborné obrany Mory a efektivní přesilové hry Indiánů. Hosté si v přesilové hře počínali více než skvěle, když se dostal kotuč na hůl Jakuba Poura a ten přesnou střelou pod horní tyč rozesmutnil domácí publikum. Olomouc se však ve druhé polovině úvodní části utkáni herně zvedla. Asi nejvýraznější šancí domácího celku byl samostatný únik debutanta v olomouckém dresu Matěje Kořenka, který ale krásný Ostřížkův pas nedokázal proměnit. Co kohouty trápilo byla častá vyloučení a již po druhé v zápase, když osm sekund před konce zavěsil puk ranou z první Peter Čerešňák a gólem do šatny ukončil první třetinu.

Druhou dvacetiminutovku začali Olomoučtí výrazně aktivněji než hosté. Dostali k dispozici početní výhodu, ve které se k výborné střele dostal Petr Kolouch, ale plzeňský brankář Frodl předvedl skvostný zákrok. Hra se přesouvala ze strany na stranu a k vidění byly velké gólové šanci. Jenže Mora nebránila dostatečně poctivě a pustila do brejku plzeňského kanonýra Milana Gulaše, který však forhendovým blafákem nepřekonal domácího fantoma, ale kotouč pak z dorážky procpal přes ležícího Jana Lukáše. Hosté tak vedli o tři branky. Olomouc ale chtěla své fanoušky potěšit, a tak v tlaku nepolevovala. Do dobré šance se dostal Nahodil, který ale na levý horní růžek Frodlovy branky nezamířil přesně. V závěru třetiny převzala taktovku Plzeň, ale do konce prostřední části hry se skóre už neměnilo.

Scénář třetí periody byl poněkud jiný než těch dvou předchozích. Plzeňští se snažili hrát jednoduše a držet touš daleko od své brány. Pro Olomouce tak bylo velice náročné kombinovat v útočném pásmu a vypracovat si větších gólových šancí. Kohouti však v tomto utkání byli až příliš nedisciplinovaní a poté, co putoval Rostislav Olesz na trestnou lavici za nedovolené bránění, Jakub Pour tečoval dělovku Milana Gulaše z levého kruhu a svým druhým gólem v zápase využil třetí početní výhodu. Mora chtěla zlomit kouzlo hostujícího gólmana, a tak sypala na plzeňskou klec jednu střelu za druhou, ale hokejové štěstíčko v pátek večer nestálo na straně domácích. Olomouc měla v závěru zápasu ještě dvě přesilové hry, ale Dominik Frodl za svá záda nepustil jediný kotouč.