Indiáni podruhé za sebou prohráli doma | Sportovní Plzeň

Indiáni podruhé za sebou prohráli doma

Marie Osvaldová13. 12. 2020

Hokejisté Plzně prohráli ve 27. kole extraligy doma se Spartou 2:6. Západočeši nezvládli hlavně třetí třetinu, kterou prohráli 0:3. Branky Škodovky vstřelili Petr Kodýtek a Peter Čerešňák.

Pro Plzeň nezačal zápas vůbec dobře, už ve 4. minutě totiž prohrávala po dorážce Horáka. V 9. Minutě se ale domácí dočkali vyrovnání, střelu Vráblíka tečoval mimo dosah Machovského Petr Kodýtek. Vzápětí byli Sparťané blízko tomu, aby šli znovu do vedení. Dvořáček ale tváří v tvář Frodlovi neuspěl. Ve 13. minutě se už hosté radovali. Přesilovou hru využil Říčka. V závěru měli stejnou výhodu i Západočeši, jenže Suchý netrefil poloodkrytou branku.

Na další branku se čekalo do 32. minuty. A byli to opět Sparťané. Polášek vyslal do sóla Rouska, a ten střelou mezi betony překonal Frodla potřetí. Za další dvě minuty indiáni znovu snížili. Gulaš nabil v přesilovce Peteru Čerešňákovi a jeho bombu zastavila až síť. Ještě před druhou sirénou pak podržel Spartu Machovský proti Kodýtkovi.

Velkou čáru přes rozpočet udělal Plzni hned úvod třetí třetiny. Už ve 42. minutě totiž Tomášek přenechal puk Buchtelemu a Sparta šla do vedení 4:2. Posléze navíc měli hosté ideální šanci ještě navýšit skóre, nedokázali ale využít 63 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Plzeňské držel ve hře výborný Frodl, který zastavil v polovině třetiny tutovku Buchteleho. V 53. minutě už ale domácí gólman sebemenší nárok proti přesilovkové ráně Řepíka. A aby toho ještě na Škodovku nebylo málo, potrestal její chybu v rozehrávce Pech.

Ladislav Čihák, trenér Škody Plzeň: "Sparta byla dnes lepší, za stavu 2:3 jsme měli dobré pasáže, trochu jsme se nadechovali, mohli jsme srovnat. Bohužel přišla špatná rozehrávka, špatné rozhodnutí ve středním pásmu. Sparta z toho dala na 4:2 a to nás hodně zlomilo. Rozhodly naše chyby."