Indiáni zachránili zápas s Motorem 18 vteřin před koncem, nakonec vyhráli v prodloužení | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová7. 2. 2021

Plzeňští hokejisté v posledním extraligovém zápase před reprezentační pauzou porazili na domácím ledě Motor České Budějovice 5:4 v prodloužení. Západočeši ještě 12 minut před koncem třetí třetiny prohrávali o dvě branky, pak ale snížil Peter Čerešňák a 18 vteřin před třetí sirénou poslal duel do prodloužení Milan Gulaš. V nastaveném čase pak v přesilovce 4 na 3 rozhodl Pavel Musil.

Plzeň byla proti Motoru velkým favoritem, jenže svoji roli vůbec nepotvrzovala. První šok pro Západočechy přišel v 9. minutě, kdy se do puku opřel Toman a Frodlovi nedal šanci. O tři minuty později se hosté mohli radovat ze druhé branky. Nejprve sice Plzeň ubránila oslabení, jenže než se stihl vyloučený Suchý zapojit pořádně do hry, vyrazil Frodl puk přímo ke Karabáčkovi, a ten neměl se zakončením problém.

Do druhé třetiny jakoby nastoupila jiná Škodovka. Nejprve na začátku 24. minuty se střelou o tyčku prosadil svým prvním gólem za Plzeň Martin Dočekal a za další minutu chybu Plášila při rozehrávce potrestal nechytatelnou střelou Petr Kodýtek. Ve 34. minutě mohli domácí otočit vývoj zápasu, Pour ale svůj únik zakončil pouze střelou do betonů. Když už to vypadalo, že se podruhé do šaten půjde za nerozhodného stavu, dokázal puk protlačit do brány Voženílek.

Další komplikace pro indiány přišla ve 48. minutě. Hosté hráli přesilovku a Doležalovu ránu uklidil za záda Frodla znovu Voženílek. Jenže Plzeň to nevzdala a hned za 10 vteřin Peterem Čerešňákem znovu snížila na rozdíl jedné branky. Slovenský bek si najel před branku, objel Strmeně a zasunul puk za brankovou čáru. Indiáni pak přežili přesilovku soupeře, v závěru odvolali brankáře a 18 vteřin před třetí sirénou Milan Gulaš utajenou střelou poslal duel do prodloužení. O zisku dvou bodů pro Škodovku rozhodl v přesilové hře 4 na 3 v 63. minutě dělovkou Pavel Musil.

Ladislav Čihák, trenér HC Škoda Plzeň: "Neměli jsme špatný vstup do utkání, Budějovice se k nám dostaly dvakrát a daly dva góly. Málo jsme se tlačili do brány, pak to nebylo ideální. Jsem rád, že jsme měli dobrý vstup do druhé třetiny, něco jsme si řekli. Bohužel nás zmrazil gól v závěru druhé třetiny. Vstávali jsme třikrát z mrtvých, klobouk dolů, že jsme ten čtvrtý gól dali. V prodloužení štěstí pro nás. Filip Suchý by měl být v pořádku. Musíme si počkat, ale věřím, že bude v pohodě. Je to bojovník."