Hokejisté Plzně ztratili dvougólový náskok, Olomouc srovnala sérii | Sportovní Plzeň

Hokejisté Plzně ztratili dvougólový náskok, Olomouc srovnala sérii

osm19. 3. 2019

Hokejisté Škody Plzeň prohráli ve druhém čtvrtfinálovém zápase s Olomoucí 2:3 přesto, že ještě ve 44. minutě vedli 2:0. Série se tak přesunuje za stavu 1:1 na Hanou.

Na rozdíl od včerejšího zápasu se v brankovišti hostů objevil zkušenější Branislav Konrád. Jenže i na něj Západočeši brzy našli recept. V 6. minutě zachránila hosty dvakrát tyč, nejprve ji trefil Stach a chvíli po něm i Jones, o dvě minuty později už ale Konrád kapituloval. Po souhře Gulaše s Kovářem zamířil do černého Jakub Pour. Ve 12. minutě indiáni tak dlouho tlačili, až olomoucký gólman vyrazil puk k Lukáši Pulpánovi, a ten tvrdou ranou zaskočil Konráda. Za další minutu měli první větší šanci i hosté, Ostřížka však Frodl vychytal. Ještě před první sirénou mohl navýšit vedení Škody Stach, v kritické chvíli mu zakončení do prázdné branky zkazil jeden z vracejících se hráčů Mory.

Ve druhé třetině jakoby si nejprve Plzeňští vzali oddechový čas a nechala více tvořit hosty. Ve 24. minutě měl dobrou šanci Burian, Frodl ale působil naprosto suverénním dojmem. Ve 29. minutě měli hráči Škody štěstí poté, co Káňa po šikovné kličce nastřelil tyč. Ve druhé polovině třetiny indiáni postupně přidávali na tempu a několikrát solidně zaměstnávali obranu Hanáků. Ani Konrád však puk za záda nepustil.

Ve 42. minutě Kracík trochu nezvykle při přečíslení vystřelil, Konrád se ale nechytat nenechal. Naopak za další dvě minuty napřáhl z dálky Holec a Frodl neměl šanci zasáhnout. V 51. minutě mohl v oslabení potrestat chybu olomoucké defenzivy Gulaš, tísněný ale nedokázal zasunout puk do sítě. Dvě minuty před koncem třetí třetiny hosté zkusili power-play a byli úspěšní. Odražený puk uklidil za Frodla Jergl. Zápas tak šel do prodloužení a v něm Mora definitivně otočila zápas. V 63. minutě rozhodl Holec.