Hokejisté Plzně porazili v přípravě Mladou Boleslav i podruhé | Sportovní Plzeň

Hokejisté Plzně porazili v přípravě Mladou Boleslav i podruhé

Marie Osvaldová22. 8. 2024

I druhý duel v přípravě, v němž se utkala Plzeň s Mladou Boleslaví, zvládli lépe hráči indiánů. Ti na domácím ledě Bruslaře porazili 4:1. Na úvodní trefu Jakuba Lva ještě odpověděl hostující Doležal, pak se ale prosadil Archambault, znovu Lev a Lalancette.

Ve všech předchozích letošních třech duelech indiánů nepadl v úvodní třetině gól, dnes se diváci dočkali již ve čtvrté minutě. Růžička špatně vyhodil, čímž svůj tým oslabil. Vzápětí navíc ztratil z dohledu puk po střele od modré, čehož dorážkou na brankovišti využil Jakub Lev. Bruslaři ale přispěchali s rychlou odpovědí, když v rychlém protiútoku zavěsil přesně z levého kruhu Zdeněk Doležal. Dokonat obrat v zápase mohl následně Hradec, jenž se zjevil za zadáky Škody. Najížděl na Malíka lehce z levé strany a zkoušel zakončit na bližší tyč, tam si situaci muž s maskou Plzně pohlídal vyrážečkou. Podobně při vlastní přesilové hře podržel své barvy i Růžička. Holešinský se po chybě v rozehrávce Bruslařů na něj řítil sám. Zkusil naznačit střelu a následně nasadit kličku do forhendu, ale ani on skórem nepohnul.

Prostřední dějství odstartoval Doležal, jenž ale tváří v tvář Malíkovi na pravé straně přestřelil. Na druhé straně mohl rychle odpovědět Lalancette u pravé tyče, mezírku mezi betony nenašel. Nevedlo se ani Lakatošovi, který dostal mnoho prostoru na levém kruhu, jenže měl špatně seřízená mířidla. Dočkal se tak až Oliver Archambault, který na brankovišti nadvakrát dorazil za čáru ránu Merezhka od modré. Těsně před přestávkou mohl srovnat Gewiese, který se po návratu z trestné lavice prodral před Malíka, ten jeho kličkovanou ustál.

Poslední dvacetiminutovku hned v první minutě načaly dvě gólovky. Nejprve sám před Malíkem zamířil pouze do něj Buchtele, na druhé straně zase z levé strany rozezvučel brankovou konstrukci Archambault. Dočkal se tak znovu až Jakub Lev, který zametl z osy hřiště přesilovkový ťukes svých barev. Z podobné pozice později zamířil do černého i Christophe Lalancette, který využil přečíslení tři na dva. Hosté ještě zkoušeli zahrozit Závorou z mezikruží, ale skóre již změny nedoznalo.