Hokejisté Plzně udolali Motor a postoupili do play-off Generali Česká Cupu | Sportovní Plzeň

Hokejisté Plzně udolali Motor a postoupili do play-off Generali Česká Cupu

osm20. 8. 2020

Hokejisté Škody Plzeň porazili v posledním zápase skupiny letního poháru Generali Česká Cup Motor České Budějovice 5:3 a postoupili do play-off. O jejich soupeři se rozhodne teprve v pátek. Dva góly Západočechů vstřelil Pavel Musil, po jedné brance přidali Luboš Rob, Petr Kodýtek a Filip Suchý.

Od úvodního buly se domácí Škodovka vrhla do útoku a hned v prvním střídání měl dvě obrovské šance Mertl. Poté měly oba týmy k dispozici přesilovky, skóre se ovšem měnilo až při hře 5 na 5. Po pravém křídle ujel Pavel Musil a přesnou ranou na bližší tyč poslal Škodovku ve 12. minutě do vedení. O tři minuty později lovil Patera v brance hostů puk z klece znovu. Mladík Jiříček neváhal, rychle nahodil puk na branku a Luboš Rob jemnou tečí zvýšil na 2:0.

Úvod druhé části vyšel prozměnu lépe Motoru. Plzeňská formace nestihla vystřídat a unaveně jen stínovala své soupeře. Až přišla skrytá střela Pýchy od modré a Frodl máchl naprázdno. Dvougólové vedení mohl indiánům vrátit Gulaš, tváří v tvář Paterovi ale nedal. Naopak ve 28. minutě se hosté protrápili téměř celou svoji přesilovkou, na jejím konci ale nahodil puk na branku Plášil a srovnal. Krátce před polovinou základní hrací doby si domácí vzali vedení zpět. Pourovu střelu Patera neudržel a pohotový Petr Kodýtek dostal puk do sítě. Ve 32. minutě se velkým sólem prezentoval Kantner, chybělo mu jediné – lepší zakončení. Plzeň byla v té chvíli jasně lepší a ve 39. minutě po obrovském tlaku odskočila už na 4:2. Střelou z mezikruží nedal Paterovi šanci Pavel Musil.

Motor se ale nevzdával a ve 41. minutě znovu snížil zásluhou druhé branky Plášila. O chvíli později mohl Vydarený dokonce vyrovnat, jenže minul, a tak se ke slovu dostali znovu domácí. Pour vystihl rozehrávku hostujících beků, přihrál Filipu Suchému, a ten trefil přesně. S Jihočechy mohlo být ještě hůř, kdyby střelu Kracíka nezastavila tyč. Hosté zkusili už čtyři minuty před koncem hru v power-play, Frodl už ovšem puk za záda nepustil.

Ladislav Čihák, trenér HC Škoda Plzeň: "Přijel velmi mladý a agresivní tým. Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Chtěli jsme rychle posouvat puky, což se nám dařilo. Zároveň jsme se chtěli tlačit do brány, nechtěli jsme soupeře pouštět do přečíslení. První třetinu to bylo dobré. Ve druhé třetině nás trochu srazily dva inkasované góly. Měli jsme problémy. Dokázali jsme ale zareagovat, přidali jsme góly na 3:2 a 4:2. Ve třetí třetině jsme trochu navázali na tu první třetinu. Chtěl bych klukům poděkovat."