Hokejisté Plzně zvítězili na Kladně a stále mají šanci v poháru postoupit dál | Sportovní Plzeň

Hokejisté Plzně zvítězili na Kladně a stále mají šanci v poháru postoupit dál

osm18. 8. 2020

Hokejisté Škody Plzeň jsou reálně ve hře o postup ze základní skupiny Generali Česká Cupu. Solidní výchozí pozici jim zajistila výhra 5:2 na Kladně. O vítězství rozhodli Západočeši ve třetí třetině, kdy se postupně trefili Roman Vráblík, Jan Eberle a Filip Suchý. Pokud Škoda ve čtvrtečním posledním zápase skupinové fáze porazí v základní hrací době České Budějovice, postoupí.

Plzeň do utkání vlétla jako velká voda, potrestala brzké vyloučení domácích. Konkrétně Milan Gulaš, který nabral rychlost ve středním pásmu, prohnal se kolem beka Zelingra a tváří v tvář Košarišťanovi nezaváhal. přihrávku si navíc připsal Dominik Frodl! Kladenský gólman navíc kapituloval za dalších dvaadvacet vteřin. Jeho spoluhráči propadli ve středním pásmu a do samostatného úniku se trhl Pavel Musil, jenž uspěl svižnou střelou. Oba celky poté nevyužily přesilovou hru, skóre tak korigoval až Marek Račuk při plných stavech. Ten uspěl v přetahované na levém kruhu, nabral směr brána a na Frodla vyzrál po dlouhé kličce až ke vzdálenější tyčce. Stejný hráč ještě těsně před úvodní sirénou táhl přečíslení dvou na jednoho, které vzal na sebe, muž s maskou indiánů tentokrát minisouboj vyhrál.

Prostřední periodu odšpuntoval Mertl číhající u tyče na križnou přihrávku, Košarišťan předvedl bleskurychlý přesun. Podobně se prezentoval i Frodl proti ráně z první Melky, který v početní výhodě využil pobídku Ticháčka od modré. Po chvilce se za obranu indiánů dostal Šapovaliv, ani jemu se ale síť rozvlnit nepodařilo. Stejně tak dorážejícímu Kubíkovi před kterým již čekala jen polodkrytá klec soupeře. Ozvali se ale také hosté. Po ráně Mertla v přesilovce puk poskakoval po brankové čáře, po chvilce Gulaš z mezikruží div nerozpůlil levou tyčku. Těsně před druhou přestávkou ještě ujel všem na ledě Kracík, položil si brankáře Kladna, avšak poté těsně minul vzdálenější tyč.

Drama tak pokračovalo, dokonce gradovalo. Nejprve odmítl vyrovnání Bílek tvrdou dorážkou z osy hřiště, po chvilce se ale již radoval Martin Kehar, jehož nenápadná střela z levého kruhu skončila ku překvapení všech až v síti. Ovšem Škoda zbraně nesložila, naopak. Po necelých třech minutách totiž propadla nevýrazná rána Romana Vráblíka od modré rovněž až do brány. Za přesně devadesát vteřin navíc z pravé strany oslavil na brankovišti Kodýtek Jana Eberleho, kterému pouze stačilo nastavit hůl. Definitivní podobu výsledku udal v závěru duelu Filip Suchý, který ve čtyřech proti šesti trefil prázdnou klec Kladna z vlastní obrané třetiny. Indiáni tak nadále drží velké šance na postup, v přímém souboji si to o něj rozdají s Motorem ve čtvrtek před svými fanoušky.