Hokejisté Plzně vydřeli v přestřelce na Spartě bod | Sportovní Plzeň

Hokejisté Plzně vydřeli v přestřelce na Spartě bod

osm12. 9. 2019

Zatímco v přípravě ani v Champions Hockey League nepoznali hořkost porážky, v prvním kole extraligy odešli svěřenci Ladislava Čiháka poraženi. V přestřelce se Spartou dotáhli ve třetí třetině tříbrankové manko a poslali zápas do prodloužení. V něm ale rozhodl domácí Košťálek a zařídil tak pro svůj tým výhru 7:6.

Pro Západočechy nezačal zápas vůbec dobře. Už v čase 1:35 lovil Frodl puk z branky, když se v přesilové hře prosadil tečí Poláškovy střely Řepík. V 5. minutě přežila Škodovka šanci Kudrny a z protiútoku udeřila. Na konci kombinace Mertla s Gulašem stála přesná střela Luboše Roba. Stejný hráč mohl poslat indiány o minutu později do vedení, na Machovského ale tentokrát nevyzrál. Ve 12. minutě předvedl krásnou individuální akci plzeňský Indrák, chybělo jí jediné – lepší zakončení. Pak Západočeši přežili sparťanský tlak a v 15. minutě sami udeřili. Pulpán v situaci 2 na 1 předložil puk Milanu Gulašovi, a ten už snad ani nemohl nedat. A o minutu později bylo pro Škodu ještě veseleji. Petr Straka ujel na levém křídle a tvrdou ranou na bližší tyč posla Škodu už do dvoubrankového vedení.

Spartě ale stačila minuta druhé třetiny a bylo srovnáno. Nejprve se prosadil důrazem na brankovišti Smejkal, chvíli po něm nechal Moravčík bez povšimnutí Řepíka a Frodl se natahoval marně. Ve 24. minutě Řepík mohl vstřelit další gól, jenže mu puk na poslední chvíli sjel z hole. Ve 28. minutě byli prozměnu blízko branky hráči Škodovky, Němcovi ovšem radost překazil vracející se Rousek. Na ledě se pak začalo hodně jiskřit a výsledkem několika bitek byla přesilová hra Sparty po vyloučení Houdka do konce zápasu. A jeho faul přišel Západočechy draho. Košťálek nekompromisní ranou nedal Frodlovi šanci. Ve 38. minutě lovil plzeňský gólman puk z branky znovu, tentokrát se o to postaral Říčka.

Jak špatný byl vstup Západočechů do druhé části, tak zlý byl do té třetí. Už po devíti sekundách dal šestou branku Sparty Dočekal. Plzeňští se ale nevzdali a ve 44. minutě po spolupráci s Mertlem snížil Milan Gulaš. V 54. minutě ujel ve vlastním oslabení sparťanské obraně Straka, Machovský ale odolal. O minutu později už se však hosté dočkali. A opět přišla na řadu spolupráce Gulaše s Mertlem. Tentokrát v přesilovce udeřil navrátilec Tomáš Mertl. V 57. minutě si navíc udělal z obránců domácích kuželky Vojtěch Němec a svůj nájezd zakončil přesnou střelou mezi betony. Zápas tak nakonec muselo rozhodnout prodloužení. V něm měla více šancí Sparta a v poslední minutě také rozhodla. Šťastným střelcem byl bek Košťálek.