Hokejisté Plzně prohráli s Třincem a nevyužili šanci jít do čela extraligy | Sportovní Plzeň

Hokejisté Plzně prohráli s Třincem a nevyužili šanci jít do čela extraligy

osm3. 3. 2019

Plzeňští hokejisté prohráli v 50. kole extraligy na domácím ledě s Oceláři z Třince 1:2. Západočeši tak klesli na třetí místo tabulky. Při zisku všech bodů by přitom šli na úplné čelo.

Plzeňský kouč Čihák musel nově oželet absenci Jana Kováře, který laboruje s lehkým zraněním. Jeho místo na centru první lajny zaujal David Stach. Na Plzni ale ztráta elitního útočníka nebyla znát, od začátku ovládala hru a v 8. ninutě šli po zásluze do vedení. Nejprve ránu Moravčíka zastavila tyč, následně už ale po závaru v brankovišti dostal puk do sítě Jaroslav Kracík. V 15. minutě ostřelovala Hrubce dvojice Pour, Kodýtek, třinecký brankář byl ale bezchybný. O dvě minuty později třinecký gólman vychytal i úniky Gulaše a Kodýtka.

První větší šanci druhé třetiny měli ve 26. minutě hosté, Růžička si však na Frodla nepřišel, a tak převzali aktivitu na svoji stranu Západočeši. Po zmatcích v obraně Ocelářů nevyužili své šance Allen ani Kantner. Platilo tak známé nedáš-dostaneš. Werek ujel do protiútoku a milimetrově přesným švihem vymetl růžek branky. Poté se do zápasu výrazně vložili rozhodčí. Nejprve poslali na trestnou pouze Moravčíka, naopak nájezd Musila na Kracíka nechali bez povšimnutí. O chvíli později navíc vyloučili ještě domácího Allena, na hosty tak čekala dlouhá přesilovka 5 na 3. Jenže Plzeň ukázala, jak silná oslabení má a kritickou chvíli přežila.

Ve třetí části dlouho dominovaly neprostupné obrany. Až v 50. minutě způsobila zmatky v obraně Ocelářů Kracíkova lajna. O tři minuty později měl plné ruce práce Frodl, na kterého dorážel Novotný. V 55. minutě plzeňská obrana špatně střídala, toho využil Růžička a tvrdou ranou zajistil Ocelářům zisk hodně cenných tří bodů.