Hokejisté Plzně porazili Kometu. Gulaš přidal do statistik další gól | Sportovní Plzeň

Hokejisté Plzně porazili Kometu. Gulaš přidal do statistik další gól

osm6. 12. 2019

ilustrační

Plzeňští hokejisté porazili ve 25. kole extraligy na domácím ledě Kometu Brno 4:2. Po bezbrankové první třetině zlomili Západočeši odpor hostů ve druhé části. Branky Škodovky vstřelili Jaroslav Kracík, Vojtěch Němec, Tomáš Mertl a Milan Gulaš.

Začátek zápasu byl z obou stran hodně ofenzivní. Nejprve zahrozili hostující Kucsera a Holík, pak měl obrovskou šanci plzeňský Kracík. V 8. minutě pálil v přesilovce nebezpečně plzeňský Budík, Vejmelka ale ukázal skvělý postřeh a střelu, při které toho moc neviděl, vyrazil. Na druhé straně zase ve velké příležitosti netrefil poloodkrytou brankou Holík. Protože se v přesilové hře neujala ani pěkná střela Lva, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Na gól se nakonec čekalo až do 21. minuty. Nejprve ještě dělovku Pulpána zastavila tyč, o chvíli později se Škodovka dočkala. Jankovu střelu tečoval Jaroslav Kracík a Vejmelka si smolně srazil puk betonem za brankovou čáru. O dvě minuty později předvedl krásnou individuální akci Kantner, Vejmelka ovšem vytáhl zázračný zákrok betonem. V polovině zápasu měli hosté k dispozici dvě přesilovky chvíli po sobě, jenže dlouhá kombinace k vážnějšímu ohrožení nevedla. 33. minuta byla na góly bohatá. Nejprve sice srovnal Svačina, za dalších 23 vteřin si však Západočeši vzali vedení zpět. Do prázdné branky uklidil puk Vojtěch Němec. Ve 40. minutě navíc indiáni dokázali využít přesilovku, v brankovišti se nejlépe zorientoval Tomáš Mertl a dopíchl puk do sítě.

Ve třetí třetině Plzeň kontrolovala hru a ve 46. minutě nebyla daleko od čtvrté branky. Po střele Indráka zachránila Kometu branková konstrukce. Za další dvě minuty se vyznamenal Vejmelka, když zmařil další příležitost Mertlovi. Škodovka pokračovala v tlaku, v 50. minutě však měla opět smůlu poté, co i Rob napálil tyč. O minutu později už Vejmelkovi nepomohlo nic. Kantner v rychlém brejku předložil puk Milanu Gulašovi, a ten uklidil puk do sítě. Závěr zápasu už měli indiáni pod kontrolou a náladu jim nezkazila ani branka Jenyše ve vlastním oslabení.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Jsme spokojení s třemi body, s Kometou je spíš ztrácíme. Předvedli jsme velice slušný výkon a podle mě jsme zvítězili zaslouženě."