Hokejbalový Pilsen Cup vyhrála slovenská Spišská Belá | Sportovní Plzeň

Hokejbalový Pilsen Cup vyhrála slovenská Spišská Belá

osm17. 6. 2019

Stejně jako před rokem vyhrála Pilsen Cup Spišská Belá. Slovenský tým za celý turnaj prohrál jediný zápas, když v posledním utkání základní části podlehl německému Weidenu. Stejnému soupeři ale oplatil porážku ve finále, kde ho Belá smetla vysoko 5:0. Nedařilo se naopak domácím mečounům, kteří obsadili předposlední páté místo.

Po roce se ke svému klasickému formátu vrátil tradiční mládežnický turnaj Pilsen Cup. V kategorii U15 se představilo šest celků. Titul obhajovala Spišská Belá, nechyběl ani kanadský tým West Coast Express, německý 1. EV Weiden, reprezentace ČR U14, TJ Blatná Datel a domácí HBC Plzeň.

O osudu třídenního turnaje rozhodla až neděle. Ve finále doplnil Spišskou Belou německý Weiden. A to díky výhře německého týmu nad tímto soupeřem v úvodním nedělním utkání, ale také díky úžasnému obratu české reprezentace v posledním zápase skupiny. Kanaďané vedli nad českou čtrnáctkou ještě 4 minuty před koncem 2:0. Pak se ale probudili střelci soupeře a během necelých tří minut otočili vývoj zápasu. Hned trojice celků se tak sešla se ziskem sedmi bodů (HBC Plzeň, ČR U14 a West Coast Express). Černého Petra po součtu vzájemných zápasů vyfasovali domácí mečouni a čekal je boj pouze o páté místo s poslední Blatnou.

Plzeňané si i v druhém nedělním zápase s Blatnou poradili a skončili pátí. Jednoznačné souboje nabídla medailová klání. Bronzové místo uzmula česká čtrnáctka, jenž porazila kanadský West Coast Express jednoznačně 4:0. Obhajobu loňského vítězství zvládla Spišská Belá bez zaváhání. Weiden přejela poměrem 5:0 a mohla posléze slavit.