Hattrick Rešetára body nepřinesl. Futsalisté Plzně nestačili na Teplice | Sportovní Plzeň

Hattrick Rešetára body nepřinesl. Futsalisté Plzně nestačili na Teplice

osm27. 2. 2019

Teplice byly posledním týmem ze špičky tabulky, který v základní části změřil síly s Interobalem. I přes střeleckou převahu a další hattrick Lukáše Rešetára si domácí z tohoto utkání bod neodnesli. Severočeši odjíždí z Plzně s těsnou výhrou 5:4.

Utkání začalo přesně podle plánu, už ve druhé minutě poslal domácí do vedení kapitán Lukáš Rešetár, když mu míč naservíroval Michal Holý. Plzeň byla v úvodu utkání aktivnější a více držela míč. V páté minutě přišla teplická odpověď a skóre se srovnalo na 1:1. Tento stav ovšem neplatil dlouho, v 7. minutě předvedl další výbornou individuální akci Lukáš Rešetár a podruhé rozvlnil síť hostů. Plzeň i nadále kontrolovala hru a byla v útoku nebezpečná. V brance domácích nastoupil opět Jakub Luhový, který si také počínal jistě. Bohužel závěr poločasu se Teplicím vydařil. V 19. a 20. minutě utkání dvakrát udeřily a rázem byli hosté ve vedení. „Celý ten první poločas šel podle plánu, hru jsme kontrolovali. Vedli jsme zaslouženě, měli jsme ještě další šance. Bohužel v závěru přišly dvě minuty, které úplně otočily celý průběh," prozradil Lukáš Rešetár.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s jasným cílem - rychle vyrovnat. Po několika dobrých šancích se to povedlo ve 30. minutě Michalu Holému, který zužitkoval souhru s Michalem Kovácsem. Vyrovnaný stav měl ale jepičí život. Ani ne minutu po vyrovnávací brance opět udeřili hosté a znovu o gól vedli. Za další tři minuty už to bylo o dva góly, když Teplice využily rychlý brejk. Plzeňští neměli na výběr a závěr zápasu odehráli v power-play. Brankářský dres si oblékl Michal Holý a začalo dobývání branky hostů. Dvě minuty před koncem se po výborné souhře a milimetrové přihrávce Jaroslava Slavíka prosadil Lukáš Rešetár, který zaznamenal hattrick a snížil na 4:5. V zápětí Plzeň zaznamenala pátý a minutu před koncem šestý faul a hosté tak dostali výhodu 10m kopu. Střelu hostujícího hráče však zastavila pravá tyč Luhového branky a domácí se opět rychle vrhli do útoku. V závěru si dokázali vypracovat několik střeleckých příležitostí, jenže hráči Teplic obětavě padali do střel nebo je výbornými zákroky podržel gólman. Domácí tak vyrovnávací branku vstřelit nedokázali a utkání skončilo výhrou Teplic 5:4. „Chyběly nám góly. Střel jsme měli moc, ale kdybychom měli více štěstí, tak byl výsledek utkání jiný,“ dodal po utkání Jaroslav Slavík.

Další utkání odehraje Interobal už v pátek 1. 3. v Liberci, který Plzeň na podzim porazila vysoko 11:4.