Galapředstavení kapitána. Gulaš hattrickem zařídil výhru Škodovky nad Pardubicemi | Sportovní Plzeň

osm13. 10. 2019

Hokejisté Škody Plzeň porazili v 10. kole na domácím ledě Pardubice 5:3. Významný podíl na výhře má kapitán indiánů Milan Gulaš, který vsítil hattrick. Zároveň se stal novým rekordmanem extraligy, když se trefil v deseti po sobě jdoucích utkáních.

Úvodní nápor Škodovky zabrzdil faul Roba, Západočeši ale odehráli oslabení skvěle a v jeho samotném závěru navíc udeřili. Moravčík vyslal do brejku Martina Heřmana, který nic nevymýšlel a trefil přesně. Ve 13. minutě se přepisovaly dějiny extraligy. V přesilové hře napřáhl ze své klasické pozice Milan Gulaš a jeho tvrdá rána skončila v síti. Plzeňský kapitán se přitom jako první hráč české historii trefil podesáté v řadě. Jenže pak se dočkaly Pardubice. Nejprve snížil Hovorka a o chvíli později využil přesilovku Mandát.

V prvních minutách druhé třetiny toho k vidění moc nebylo. K vidění byl spíše bojovný hokej s minimem šancí. Ve 28. minutě plzeňským fandům hodně zatrnulo, když Frodl na poslední chvíli reagoval na tečovanou střelu. O pět minut později pálil v přesilovce Dynama nebezpečně Tybor a Frodl měl hodně co dělat, aby udržel puk před brankovou čarou. První šanci ve druhém dějství měli domácí až ve 38. minutě. Mertl se s trochou štěstí prokličkoval před Štěpánka, zakončení mu ale hrubě nevyšlo. O minutu později si Západočeši spravili chuť. První přesilovková lajna Škodovky v přesilovce dlouho tlačila, až se do puku opřel Milan Gulaš a div, že neprotrhl síť. Domácím však vedení vydrželo jen 19 vteřin. Tybor ujel po pravém křídle a nikým neatakován trefil přesně nad Frodlovo rameno.

Ve třetí třetině Pardubice zahustily střední pásmo a Plzeň neměla kudy rozvíjet útočné choutky. A naopak. Byla ráda, že přežila šance Kousala a Tybora. Zatímco Dynamo své příležitosti nevyužilo, Plzeň se v 53. minutě dokázala prosadit. Po buly se k puku dostal Jan Eberle a svižnou a překvapivou střelou překonal Štěpánka. V 57. minutě si vzal opět slovo Milan Gulaš. V přesilové hře projel jako nůž máslem středním pásmem a střelou nad rameno dokonal hattrick. Pardubice už se na žádnou odpověď nezmohli a Plzeň si tak napravila chuť po nečekané prohře na Kladně.

Ladislav Čihák, trenér Plzně: „Dobrý vstup do utkání, pak dvě chyby a 2:2. Opět jsme odskočili, zase inkasujeme. To je vrchol. Abych řekl pravdu, už ani nevím, jakou lajnu tam po vstřelených gólech dávat. Nebýt Guliho (Milana Gulaše, pozn. red), tak ten zápas by se takhle neurval. U některých hráčů bojovnost byla, ale chce se to víc uklidnit na puku, ať je jakýkoliv stav. Pro nás jsou to krásné tři body. Pardubice hrály dobře a půjdou ještě nahoru.“