Halové mistrovství světa v atletice | Sportovní Plzeň

 

 

Halové mistrovství světa v atletice

Plzeň1. 3. 20241.-3.3. 2024 se bude konat halové Mistrovství světa dospělých ve skotském Glasgow. Celkem se na Mistrovství světa nominovalo 23 českých 🇨🇿 atletů a nebudou tam chybět ani plzeňští reprezentanti Tereza Petržilková  a Jan Štefela.

Jan Štefela předčasně ukončil halovou sezónu, ale díky skvělé péči zdravotníků a fyzioterapeutů může pokračovat ve skvěle rozjeté sezóně. Honza tak bude hájit české barvy a zároveň bude bojovat o splnění limitu na Olympijské hry v Paříži.

Tereza Petržilková pojede na své třetí halové Mistroství světa a patřit k lídrům výpravy. Tereza se postaví se na start 400 metrů společně se svojí kolegyní Ladou Vondrovou. Tereza si na Mistrovství České republiky zlepšila svoje osobní maximum a určitě se v Glasgow bude chtít o další setiny zlepšit a přiblížit se k limitu na Olympijské hry.

Tereza se také postaví na štafetový závod 4x400 metrů a určitě bude se svými kolegyněmi bojovat o co nejlepší umístění a postupu do světového finále . Plzeňské hvězdy atletiky se tak opět postaví po boku nejlepších atletů světa. Celé české výpravě budeme držet palce a těšíme se na skvělé výkony.

Vše budete moci sledovat živě na ČT sport


Sdílet