Hannah Pilsen Trail Brdy 2022 - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Hannah Pilsen Trail Brdy 2022

Plzeň27. 4. 2022


V sobotu 23.4. 2022 za krásného jarního počasí proběhl 2.ročník Hannah Pilsen Trail Brdy. Centrum našli pořadatelé v blízkosti pro běžce a cyklisty přátelské hospůdky Žernová. Na závodníky čekaly tratě 42 km, 19km 11km a pro mladé naděje pak 2km, 750m a 350m.

Pořadatelé oproti loňsku mírně upravili trať 42 km, a to tak, aby měla skutečnou proporce maratonu. Vedla krásnou krajinou a pěšinkami přes Zavírku, Třemošnou, Klobouček, nejvyšší vrchol Brd Tok,  Bohutínský vrch, druhý nejvyšší vrchol Brd Prahu a na závěr s přeběhem přes Bílou skálu. Spokojení závodníci si pochvalovali krásné tratě a oceňovali, že v některých místech Brd ještě nebyli a po některých cestičkách nikdy neběželi, a to přesto, že v Brdech absolvovali již více běžeckých závodů.

Hlavní maratonské tratě ovládli David Gerych (čas 3.20,56) a Michaela Gerychová (čas 3.30,04) z KUPKOLO.cz. a stanovili tak velmi kvalitní časy pro příští ročníky.

Na trati 19km byli nejrychlejší Martin Mužík (čas 1:21,14) z klubu S.S.B. a Karolina Waldhans Portella (čas 1:42,08), oba v novém traťovém rekordu.

Na trati 11km zvítězili Jindřich Pokora (čas 52:07) z Líšnice a Anna Jurová (čas 1:05,18). Na této distanci loňské traťové rekordy odolaly.

V žákovských kategoriích kralovali David Vlk, Nora Demangeon, Viktor Demangeon, Eliška Havlíčková, Filip Havlíček a Ester Paimová.

Někteří závodníci, kteří nezvítězili na trati, měli štěstí v tombole, kde vyhráli zajímavé sportovní vybavení od hlavního sponzora závodu Hannah.

Děkujeme závodníkům, dobrovolníkům především z Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM a všem pořadatelům, kteří pomohli se značením a úklidem tratí i okolí, a zároveň tak po závodě pomohli v akci Úklid Brdy 2022, která probíhala v těchto dnech na celém území Brd.

Příští závod třídílného seriálu Hannah Pilsen Trail se koná již 28.května v Letkově a maratonci se mohou těšit tradičně na přeběh Čiliny, Maršálu a Radyně. Třetí díl bude 12.listopadu s výběhem na Krkavec.  Závodníci s nejvíce body ze všech třech závodů mohou vyhrát velmi kvalitní ceny od výrobce outdoorového vybavení Hannah.

Třetí ročník závodu Hannah Pilsen Trail v Brdech bude poslední sobotu v dubnu 2023!

Výsledky


Sdílet