Slovácko drželo míč, ale my byli nebezpečnější, hodnotil Bílek. Vrásky mu přidělávají pouze zranění | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová31. 8. 2022

Zatímco většina zápasů Viktorie Plzeň v této sezóně přinesla drama až do poslední minuty, tentokrát bylo vše jinak. Západočeši měli utkání se Slováckem pod kontrolou a po zásluze zvítězili 3:0. Kouče Bílka tak může strašit pouze narůstající počet zraněných hráčů. "Šanci dostanou jiní, proto máme široký kádr," reagoval kouč Michal Bílek.

Jen před pár hodinami jste ohlásili příchod Adama Vlkanovy. Kdy jste se rozhodli, že ho zařadíte do základní jedenáctky?
Už včera, kdy jsem viděl, že ho uděláme. Byl jsem hned přesvědčený, že do základní jedenáctky půjde. Chtěl jsem ho vidět v těžkém utkání. Odvedl velmi dobrý výkon na to, že to bylo jeho první utkání. Bylo dobře, že šel rovnou. Je to sebevědomý, zkušený hráč. Nebyl problém.

Změnil něco na vaší taktice první gól, který jste vstřelili už po 42 vteřinách?
První gól je obrovské povzbuzení, ale taktiku to nijak neovlivnilo. Soustředili jsme se na to, abychom je nepouštěli do nějaký větších příležitostí. Slovácko drželo míč, ale my jsme byli nebezpečnější a dávali jsme góly. Produktivita byla výborná.

Co jste říkal na Mosquerovu trefu?
Mosky to krásně trefil, zaslouží si to za práci, kterou odvádí. Byl to krásný gól, snad mu to vydrží.

Do zápasu vůbec nešel Lukáš Kalvach, před půlí střídal i Kopic. V jakém jsou stavu?
Kopic má svalové zranění, uvidíme, jak vážné. Lukáš Kalvach měl menší zdravotní problémy, raději jsme ho nechali, aby se dal dohromady. Není to nic vážného. Choras (Chorý, pozn. red.) šel také po půli dolů, protože ho táhnul sval.

Zdravotních problémů trochu přibývá, už se tedy podepisuje náročný program?
Nemyslím si, že to je v tom. Doufám, že zdravotní stav nebude v dalších zápasech horší. Kvůli svalovým problémům vypadl Kliment, teď Kopic, jsou to nepříjemnosti. Ale proto jsme chtěli široký kádr. Šanci dostanou jiní hráči.

Byl Adam Vlkanova posledním pohybem v kádru?
Ještě nevylučuji příchody i odchody. Všechno se může stát.