Čtyřbodový Gulaš řídil výhru Škodovky nad Litvínovem | Sportovní Plzeň

Čtyřbodový Gulaš řídil výhru Škodovky nad Litvínovem

osm20. 12. 2019

Ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Kapitán Plzně Milan Gulaš znovu řádil, když přispěl dvěma góly a dalšími dvěma nahrávkami k výhře své Škodovky 6:2 nad Vervou Litvínov. Další góly Západočechů přidali Petr Straka, Lukáš Pulpán Vojtěch Němec a Peter Čerešňák.

Pro Škodovku nezačal zápas vůbec dobře, už po 39 vteřinách Frodl lovil puk z branky, když přes své vlastní hráče vůbec neviděl nahození Pavelky od modré. Vedení Severočechům vydrželo jen do začátku šesté minuty. Kodýtek přenechal puk Petru Strakovi, a ten rychlou ranou švihem trefil přesně nad rameno Januse. Ještě ani nedozněly oslavné chorály a domácí zvedali ruce nahoru znovu. Gulaš našel přesným pasem Lukáše Pulpána a bek Západočechů dotlačil puk za Janusova záda. V 7. minutě už to bylo 3:1. V přesilové hře tvrdě vypálil Gulaš, Janus puk pouze vyrazil a Vojtěch Němec přispěchal s gólovou dorážkou. Plzeň hru jasně ovládala a v 19. minutě přidala další branku. V přesilové hře využil Milan Gulaš většího prostoru na pravém křídle a střelou mezi betony procedil puk do sítě. V závěru třetiny se dočkali přesilovky i hosté, výborný Frodl ale puk za záda nepustil.

Na začátku druhé třetiny usedli na trestnou lavici tři domácí hráči, Verva se dlouhou přesilovkou 5 na 3 protrápila, těsně poté, co i druhý vyloučený hráč naskočil na led, se hosté přecijen dočkali. Pavelkovi se vůbec nepovedla střela, odražený puk se ale nakonec dostal ke Kašparovi, který už neměl problém trefit prázdnou branku. To vše už bylo ve chvíli, kdy branku Severočechů strážil David Honzík. Ten uhájil čisté konto do 30. minuty. Plzeň znovu sehrála dobře svoji přesilovku a Peter Čerešňák tvrdou ranou nedal Honzíkovi šanci. A aby toho nebylo málo, za další dvě minuty opět v další početní výhodě zvýšil už na 6:2 Milan Gulaš. Tentokrát po dlouhém zámku a dorážkou do prázdné branky. V závěru třetiny ještě mohl snížit Hanzl, na Frodla si však nepřišel.

Ve třetí části se Verva sympaticky snažila s nepříznivým stavem ještě něco udělat, ve 43. minutě ale na Frodlovi ztroskotal Hedberg a o pět minut později zase Lukeš v přesilové hře neměl dobře seřízená mířidla. Naopak v 56. minutě nebyl daleko od dokonání hattricku Milan Gulaš, jeho střelu ale na poslední chvíli zvládla zblokovat obrana Vervy. Západočechům už to ale příliš vadit nemuselo, poměrně v poklidu dovedli zápas do vítězného konce.

Ladislav Čihák, trenér Plzně: "Jsem rád, že tým na rychlý inkasovaný gól zareagoval třemi góly. To byl jeden aspekt, proč jsme uspěli. Druhý aspekt byl zlepšený pohyb při hře pět na pět a přesilovky, ty nám rozhodly utkání. Přesně jsme plnili plán, měli jsme nasazení, dobře jsme bruslili a šli jsme si za vítězstvím."