Čeští házenkáři v Plzni prohráli v kvalifikaci na ME s Běloruskem | Sportovní Plzeň

Čeští házenkáři v Plzni prohráli v kvalifikaci na ME s Běloruskem

osm11. 4. 2019

Drama až do konce, ale se šťastným zakončením pro hostující Bělorusko. Takový byl kvalifikační zápas na EURO 2020, který se odehrál v plzeňské hale Lokomotiva. V dramatickém souboji Češi s Bělorusy prohráli o gól 30:31, odvetu sehrají v neděli v běloruském Minsku.

Češi do začátku museli dotahovat alespoň minimální vedení běloruského týmu. Starali se o to především Babák s Bečvářem. Právě druhý jmenovaný poslal Čechy poprvé do vedení 6:5 v 10. minutě zápasu. Běloruský tým byl nebezpečný především z dálky a na jeho vysokou a dobře postavenou obranu se Češi prosazovali jen těžko. Závěr poločasu patřil hlavně Bělorusům. Těsně před přestávkou dokonce Bělorusko zvýšilo poločasový náskok na dvě branky rozdílu (12:14).

Úvod druhé půle se pak Čechům nevydařil. Náskok běloruského výběru rychle narostl na čtyři branky 18:14 ve 34. minutě. Zpátky na rozdíl dvou tref korigoval ze sedmimetrového hodu Babák (17:19). Poté opět hosté dokázali odskočit na tříbrankový náskok, který se ale podařilo Čechům smazat v 55. minutě, kdy vyrovnání zařídil z brejku Hrstka. Bylo to tak 28:28 a zápas dopěl do dramatické koncovky. Za stavu 30:30 a minuty do konce nevyužil šanci Horák, naopak Gayduchenko se nemýlil a přiblížil Bělorusy k výhře (30:31). Český tým si vyžádal poslední oddechový čas zápasu, do konce zbývalo 21 vteřin. Připravenou akci českého týmu zakončoval Kašpárek, jeho střela ale gólem neskončila a Bělorusové si tak domů odváží těsné vítězství 31:30.