Zápasy s Hämeenlinnou? Vysoká kvalita a tempo, hodnotil útočník Straka | Sportovní Plzeň

Zápasy s Hämeenlinnou? Vysoká kvalita a tempo, hodnotil útočník Straka

osm6. 9. 2019

Třetí zápas v Champions Hockey League, třetí výhra. A nad finským mistrem, HPK Hämeenlinna, druhá v prodloužení. "Je moc dobře, že máme lepší vzájemné zápasy," liboval si po čtvrtečním vítězství útočník Petr Straka.

Jak byste porovnal oba zápasy s Hämeenlinnou?
Myslím, že oba zápasy měly vysoké tempo a kvalitu. Jediný rozdíl, který bych viděl, že jsme v Hämeenlinně tolik nevyužívali šance. Paradoxně si myslím, že ve Finsku měly oba týmy větší příležitosti než v Plzni, ale u nás skončil 4:4, tady to bylo 1:1. Oba gólmani byli excelentní, i na druhé straně, to byl ten zásadní rozdíl.

Zápas se hrál na velkém kluzišti. Jak vám vyhovovalo?
Hned jsem si toho všiml, všechno je tu hrozně daleko. I když jsem bruslař, tak by mi to nemělo tolik vadit, ale občas jsem si říkal, že už jsem na to možná trochu starej, aby bylo všechno tak moc daleko. Myslím si, že rozměry v Plzni jsou tak akorát, Finové zase na takovém letišti umí hrát, mají na tom postavený systém. Hrají do šířky, umí si dobře přihrát do jízdy a pokud někdy ztratíte krok, tak se to hrozně špatně zastavuje. Bylo to ve hře i vidět, několikrát šli sami na bránu.

Zahráli jste si jen jednu přesilovou hru a v ní jste právě vy trefil tyčku..
Byl jsem trochu nervózní, že musím jít na buly, na to obvykle nechodím. Snažil jsem se to uhrát, Pourák dobře vystartoval po puku, ten jsme získali. Měli jsme tam pár střel, Guli mi pak krásně přihrál na střed, naslepo jsem vypálil, nakonec jsem trefil tyčku zvenku. Byla to škoda.

Zatrnulo vám, když musel ve třetí třetině nuceně střídat brankář Pavelka?
Na střídačce se na to tolik neupozorňovalo, ale myslím si, že máme natolik zkušený tým, abychom si to uvědomili sami, že musíme pomoci. Po jejich gólu a střídání našich gólmanů finský tlak trochu opadl. Dominik to zvládl perfektně, poradil si se vším výborně. Oba brankáři chytali excelentně, doufám, že Jarda Pavelka bude v takovém stavu, aby mohl zase co nejdřív do brány.

Nakonec stejně jako v Plzni rozhodlo prodloužení. Uvědomoval jste si, jak moc je důležité vzhledem k vývoji skupiny?
Přemýšlel jsem nad tím, hlavně potom před prodloužením jsem si říkal, že by bylo super, kdybychom kvůli vzájemným zápasům vyhráli. Je moc dobře, že jsme to zvládli, máme oproti nim vzájemný zápas navrch.

Oba góly vstřelil Milan Gulaš, který je nejproduktivnějším hráčem celé CHL. Co na jeho výkony říkáte?
Výborný jako vždycky. Pro sebe jsem si říkal, jemu radši ne, že si po dnešku trochu zhoršil bodový průměr, třeba to zase dožene v sobotu.