Začíná éra po Gulašovi. Jdeme do něčeho nového, tuší šéf Straka

Marie Osvaldová10. 9. 2021


Foto: HC Škoda Plzeň

Doslova jen pár chvil už dělí hokejovou extraligu od začátku nové sezóny. Hokejisté Škody Plzeň prošli přes léto obrovskou proměnou, odešel nejlepší hráč soutěže Milan Gulaš, skončila éra trenérů Čiháka a Hanzlíka, velké cíle ale nezmizely. "Chceme do play-off," plánuje generální manažer klubu Martin Straka.

Tým prošel velkou obměnou, jste o to nervóznější, jak si všechno sedne?
Samozřejmě, jsou nějaká očekávání. Jdeme do něčeho nového. Odešel Milan (Gulaš, pozn. red) a věřím, že se s tím nějak popasujeme. V průběhu přípravy přišla drobná komplikace, nenastoupili jsme v žádném zápase kompletní, někteří hráči se nám zranili, pak prošla kabinou viróza a dva zápasy jsme museli zrušit. Teď už bychom tedy měli mít k dispozici nějakou tu ideální sestavu s vyjímkou Gustafa Thorella. Čeká nás těžký začátek, prvních pět, šest kol máme silná mužstva. Musíme to zvládnout, abychom se uklidnili a získali jsme sebevědomí.

Co se vám vůbec honilo hlavou, když jste v přípravě prohráli v prvoligovém Sokolově?
To bylo klasické utkání, nastane podcenění, myslíte si, že to půjde samo, dostanete gól, další a už se to těžko otáčí. Takových zápasů jsem zažil spoustu, nedá se to moc omluvit, ale hráči alespoň viděli, že když do zápasu nedají všechno, tak neporazí ani tento tým. Doufám, že to je ponaučení a facka v pravý čas. Určitě lepší ji dostat hned nazačátku, aby si to kluci vysvětlili.

Jak těžko se skládal tým?
S týmem jsme byli spokojení, jen nám vypadl Kuba Pour, tak jsme hledali další možnosti. Vzali jsme kluky na zkoušku, ti se nám ale nelíbili. Hledali jsme dál, nakonec se nám nabídla možnost přivést Martinse Dzierkalse. Uznali jsme, že se hodí a mohl by být posila. Nechtěli jsme někoho přivést za každou cenu, ale tohle podle nás dává smysl. Mužstvo je teď silné, musíme to jen ukázat na ledě.

Říkal jste, že je cílem play-off. Není to teď ale hůře odhadnutelné, než kdy jindy?
Je, určitě. Je to neznámá. Milan Gulaš, ať chceme nebo ne, byl prostě hvězda extraligy. Nějaké zápasy nám vyhrál sám. Kluci se pak na něj nabalili. Je neznámá, jestli to bez něj zvládnou.

Plzeň je známá tím, že dává příležitost mladým hráčům. Jak se tedy podařilo zapracovat do týmu juniory?
Pár jich máme, ale od nějakých jsme čekali víc. Budeme s nimi pracovat. Musí se zlepšovat, jsou kluci šikovní, ale nejsou připravení, aby odehráli celou sezónu. Je to jen na nich, nezatracujeme je. Nějakým způsobem je budeme točit a komu to půjde, tak ten se do sestavy dostane.

S jakým rozpočtem do sezóny vstoupíte? Nemuseli jste ho snižovat z důvodu koronavirové pandemie?
Nene, nemuseli. Zůstává jako vždy, hodně podobný, spíš lehce navýšený. (podle odhadů se rozpočet pohybuje kolem 50 milionů korun, pozn. red.)


Sdílet