Vyhráli, ale smutní. Viktoria bude na podzim bez pohárů | Sportovní Plzeň

Vyhráli, ale smutní. Viktoria bude na podzim bez pohárů

osm15. 8. 2019

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili v odvetném zápase třetího předkola Evropské ligy nad Antverpami 2:1, kvůli inkasovanému gólu ale pro ně soutěž končí.

Plzeňský kouč Vrba udělal v základní jedenáctce výrazný počet změn oproti nepovedenému duelu se Slováckem. Překvapením možná bylo nasazení Milana Havla místo Řezníka. Hned v první minutě vystrašil Doosan Arénu hostující Rafaelov, který ale rozvlnil síť jen z venku. Po úvodním oťukávání byli více u míče domácí a ve 13. minutě si také vypracovali první dobrou příležitost. Kopicovu střelu ovšem obrana hostů zblokovala. Postupem času Plzeň utahovala šroubky a hosté se vytrvale bránili. Ve 34. minutě měli Západočeši obrovskou smůlu poté, co se výstavní rána Limberského z voleje odrazila od břevna těsně před brankovou čáru.

Plzeňská snaha o vytoužený gól pokračovala i ve druhé půli. Ve 49. minutě Hejda krásnou kolmicí vyslal do sóla Michaela Krmenčíka, jenže střelu plzeňského útočníka vyrazil Bolat. Za dalších sedm minut zahrával Hrošovský zkrácený roh, míč propadl k Havlovi a Antverpy podruhé v zápase muselo zachránit břevno. V 66. minutě hosté přežili další tutovku, kterou spálil Kalvach. Za dalších pět minut běžel sám na Bolata Kayamba, jenže i on rozvlnil síť pouze z boku. Viktoriáni se nakonec gólu dočkali v 81. minutě. Chorý vyhrál souboj s brankářem Bolatem a následnou hlavičku Havla dorazil za brankovou čáru Michael Krmenčík.

Zápas tak šel do prodloužení. Viktoriáni dál pokračovali v dobývání branky hostů. Nejprve minul branku Hrošovský, chvíli poté i hlavou Chorý. V 97. minutě už v Doosan Aréně propukla obrovská radost. Po dlouhém závaru v pokutovém území dorazil míč do sítě opět Michael Krmenčík. Od 101. minuty navíc hráli hosté o deseti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Seck. Jenže Antverpy se vzpamatovaly a ve 113. minutě z trestného kopu neomylně zakončil Mbokani a zajistil tak svému týmu vzhledem k průběhu zápasu nečekaný postup.