Vítězný vstup do nové sezóny. Viktoria přehrála nováčka | Sportovní Plzeň

Vítězný vstup do nové sezóny. Viktoria přehrála nováčka

Marie Osvaldová20. 7. 2024

Úspěšný vstup do nové sezóny Chance ligy prožili fotbalisté Plzně. Na hřišti nováčka Dukly Praha zvítězili 3:1. V první půli se prosadili Sampson Dweh a z penalty Pavel Šulc. Ve druhém poločasi si vstřelil vlastní gól Peterka. V závěru už domácí pouze korigovali.

Do první šance Viktorky v letošním ročníku se dostal Christophe Kabongo. Mířidla ale neseřídil a pálil nad branku Matúše Hrušky. V jedenácté minutě se uvolnil na kraji šestnáctky do zakončení Lukáš Červ. Přízemním projektilem ale Hrušku nepřekonal. V 19. minutě už viktoriáni poprvé v letošní sezoně slavili. Lukáš Kalvach poslal od rohového praporku učebnicový rohlíček přesně na hlavu Sampsona Dweha. Liberijský reprezentační obránce se pověsil do vzduchu a balon uklidil přesně za háčky. Tři minuty na to hrozili svěřenci Miroslava Koubka znovu. Tentokráte centrující Dweh našel Vašulína. Ten ale mířil nad. 29. minuta nabídla pastvu pro oči. Christophe Kabongo povodil dva obránce domácích a našel v šestnáctce Kopice. Ten ještě balon sklepl pro Lukáš Červa, kterého podrazil Hora. K nařízené penaltě se postavil nejlepší střelec Viktorky v uplynulé sezoně Pavel Šulc a s klidem poslal Hrušku na druhou stranu. Tři minuty před koncem první půle se poprvé ozval nováček Chance ligy. Lukáš Matějka napálil z dvaceti metrů tyč. Ještě jednou před koncem prvního poločasu zvedli ze židlí své fanoušky domácí. Ullman ale branku netrefil.

Prvních dvacet minut druhého poločasu žádné větší vzrušení nepřineslo. Ujal se až centr Jana Kopice z 68. minuty, neboť ten si do vlastní sítě nafackoval domácí kapitán Jan Peterka. Viktoria tak po sedmdesáti minutách vedla pohodlně 3:0. V 77. minutě musel špinit kraťasy Martin Jedlička. Ránu Jakuba Zeronika dokázal vytěsnit mimo. Vzápětí na druhé straně zlobil Milan Havel, kterému ale hlavičku zablokoval Kabongo. V 81. minutě se nakonec zaradovali i domácí. Špatenka se dokázal dostat až těsně před Jedličku, kterého z bezprostřední blízkosti dokázal překonat. Nic dalšího se nestalo a viktoriáni přesně jako před šesti lety porazili Duklu 3:1.