Vítězný vstup do finále. Házenkáři mají k titulu blíž | Sportovní Plzeň

Vítězný vstup do finále. Házenkáři mají k titulu blíž

osm12. 5. 2019

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň zvítězili v prvním finálovém zápase na domácí palubovce nad Karvinou 31:27 po poločase 17:16. Nejlepším střelcem Západočechů byl s osmi zásahy Jan Stehlík.

V prvním finálovém zápase byla po většinu času ve vedení domácí Plzeň, která ve čtvrté minutě otočila z 1:2 na 3:2 a pak už Karviná jen dotahovala její náskok. V první půli byl největší v 18. minutě – 12:8. Na to hosté zareagovali oddechovým časem a podařilo se jim přiblížit se až na jedinou branku – 14:13 ve 24. minutě. Talent si vzal znovu tříbrankový náskok (17:14), ale před odchodem do kabin soupeř snížil na 17:16.

Po přestávce přišel zřejmě klíčový trhák domácích, kteří z 19:18 odskočili až na 24:19. Pomohlo střídání gólmanů, Herajt předvedl několik skvělých zákroků a Šmíd zase kryl dvě sedmičky. Skóre narostlo až na 27:20 ve 48. minutě. Ale Karviná nesložila zbraně a závěr ještě zdramatizovala. Zejména proto, že Talent šest minut neskóroval, stáhla až na 29:27. Jenže pak Zbránek trefil z křídla břevno a Brůna pálil z jasné pozice nad a tak bylo definitivně rozhodnuto. Skóre zápasu uzavřel proměněnou sedmičkou symbolicky domácí Stehlík, s osmi góly nejlepší střelec zápasu. Hosty držela především šestigólová křídla Zbránek s Nedomou.