Vítězná premiéra před vlastními fanoušky. Plzeňané zdolali Oceláře

Marie Osvaldová12. 9. 2021


Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň nechali zapomenout na úvodní nezdar v Pardubicích. Na domácím ledě ve druhém extraligovém kole udolali Oceláře Třinec 3:2 díky gólům Dzierkalse, Kantnera a Čerešňáka.

Jak první v utkání zahrozil Mertl, který táhl přečíslení dvou na jednoho, Mazanec zakročil. Dobře si vedl i proti Bulířovi, který pálil z pravého kruhu přes obránce. Skóre neotevřel ani Schleiss, jenž se dostal ke střele z mezikruží z otočky. Domácí se ale nakonec přeci jenom dočkali, první gól indiánů v sezóně vsítil z levé strany Martins Dzierkals. Odpovědět mohl Vrána, který se ocitl tváři v tvář Furchovi, ten betonem zakročil proti kličce do forhendu. Podobně dopadl i Kantner, který se hezky uvolnil v situaci jeden na jednoho.

V úvodu prostřední periody se v oslabení trhl do sóla Schleiss, svižná střela k pravé tyči na Mazance neplatila. Naopak na druhé straně se na levém kruhu napřáhl Erik Hrňa a trefil náramně vzdálenější růžek. Jenže hned za třináct vteřin oslovil Blomstrand mezi kruhy Matyáše Kantnera, který vrátil svému týmu vedení. To mohl navýšit po chvilce Kuťák, tísněný ale mířil zblízka jen do náruče muže s maskou Ocelářů. Slezané odpověděli tutovkou Hrehorčáka, který obdržel křižnou přihrávku a pálil z první z pravého kruhu, Furch se fantasticky stihl přemístit.

Poslední dvacetiminutovku začal šancí Doudera, který měl dostatek prostoru na ose hřiště, vypálil tvrdě, ale nepřesně. Na druhé straně zase nerozvlnil síť v přečíslení tři na dva Blomstrand. Poté se tlačil přes obránce k Furchovi Kovarčík, strážce plzeňské svatyně si bližší tyč pohlídal. Udeřil tak až Peter Čeršňák, který dorážel předchozí ránu Bulíře z levého kruhu. Oceláři se ovšem nevzdávali. Za jednadvacet vteřin našel Roman nekrytého Tomáše Marcinka, který dodal závěru utkání šmrnc kličkou do bekhendu. Hosté zkusili téměř dvě minuty před závěrečnou sirénou hru bez brankáře, ale k vyrovnání to již nevedlo. Naopak, tyč ještě trefil Dzierkals.

hcplzen.cz


Sdílet