Viktoriánům reprezentační přestávka nepomohla. Někteří hráči se vrátili nepoužitelní, prohlásil kouč Koubek | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová31. 3. 2024

Až příliš byla na fotbalistech Plzně znát absence čtyř klíčových hráčů (Chorý, Červ, Hranáč, Dweh). Výsledkem tak byla nepříliš pohledná hra a porážka s Libercem 1:3. "Všechno špatné k něčemu dobré. Dostali se do hry hráči, kteří neměli tolik minutáže," prohlásil kouč Miroslav Koubek.

Čím si vysvětlujete sobotní porážku?
Udělali jsme velké chyby. První gól byla nezvládnutá standardní situace z hlediska zodpovědnosti. Před druhý gólem jsme vyrovnali, nadechli jsme se, ale bohužel uděláme několik špatných řešení a přišel druhý gól, který rozhodl. Hráli jsme poctivý fotbal, ale udělali jsme chyby. Měli jsme jít do vedení v prvním poločase, kdy jsme hráli dobře nátlakově a chodilo hodně centrů.

Ovlivnila váš výkon absence klíčových stoperů Robina Hranáče a Sampsona Dweha?
V prostorech stoperů jsme byli nedůrazní, někteří hráči se vrátili nepoužitelní z reprezentačních srazů, ti nám hodně chyběli. Máme už k dispozici nějaká čísla ze zápasu. Hráli jsme poctivý fotbal, ale jak už jsem zmiňoval, udělali chyby.

Scházel i Tomáš Chorý, pro ofenzivu klíčový hráč.
Měli jsme šance, byli jsme v tlaku a mohli jít do vedení v první půli. Téma Chorý se nabízí, v takových situacích nám hodně chyběl. Nemusí dát každý zápas gól, ale udělá neklid v soupeřově obraně a pak z toho profitují jiní hráči. To byl další faktor, proč jsme byli střelecky málo produktivní.

Zranil se Jhon Mosquera, jak to s ním vypadá?
Musíme si počkat na vyšetření, je tam tržná rána na obočí. Má podezření, že je tam něco prasklého, ale nechci předbíhat.

Matěj Vydra měl střeleckou smůlu, souhlasíte?
Je to tak. Matěj se s tím trápí. On by strašně chtěl to konečně zlomit. Určitě není ve střelecké pohodě. Věříme, že to brzy protrhne a začne mu to tam padat.

Mohla se u Pavla Šulce projevit absence Tomáše Chorého?
Oni spolu dobře kooperují, mají na sebe dobrou vazbu a sedí jim to. Pavel dneska dřel, makal, tak jako všichni hráči. Po stránce přístupu hráčům nic nevyčítám.

Další zápas čeká Viktorii už v úterý. Věříte, že i s návratem Tomáše Chorého a Lukáše Červa půjde i výkon nahoru?
Dávám tomu velkou naději, ale všechno špatné k něčemu dobré. Dostali se do hry hráči, kteří neměli tolik minutáže. Dostal se do hry Honza Kliment, Idjessi Metsoko, Honza Sýkora. Na zápas v Jablonci by se nám měli vrátit čtyři hráči, takže to bude také o něčem jiném.

Čekáte v Jablonci podobné utkání jako v ligovém utkání?
Bude to záležet také na terénu. Začíná být hezky a věřím, že to bude dobrý trávník. Bude to pro oba stejné. Pokud bude terén stejný jako v lize, tak to bude asi stejný zápas.