Mapa areálu Sportmanie Plzeň 2021

Odbor sportu Magistrátu města Plzně - 10. 5. 2022

Mapa areálu - Sportmanie Plzeň 2021


*Pro více informací klikni na sport v seznamu.

Stanoviště 21.-23. 8.

Adrenalinové lezení
Summit drive
Hry bez hranic
Dětský koutek
Hockey club 1970 Bolevec, z.s.,
Pozemní hokej je olympijským sportem pro holky i kluky již od roku 1908. Náš hokejový klub, který má v Plzni na Bolevci více než 50-ti letou historii, je několikanásobným účastníkem nejvyšší české soutěže jak ve venkovní tak i v halové variantě hokeje. Vychoval několik reprezentantů, kteří procestovali různá místa na celém světě s juniorskými i dospěláckými týmy. Nyní hledáme šikovné holky a kluky všech věkových kategorií. Chceš si náš sport vyzkoušet? Přijď se podívat na naše stanoviště!
Blue Earth s.r.o.
P.S.A.
Spolek pro podporu vodních a individuálních sportů. Hlavní činností je paddlboard, wake.
Městská policie Plzeň
Skákací hrad (pouze v případě příznivé epidemiologické situace s přihlédnutím k aktuálním mimořádným opatřením MZČR) náhradní aktivita – fyzické testy k MP Plzeň.
Plzeňská krajská asociace sportu pro všechny
Spolek, který se prioritně zabývá rekreačním sportem a pohybovými aktivitami rekondičního charakteru. KASPV nabízí všem zájemcům pestrý výběr pohybových aktivit: cvičeni předškolních dětí, cvičeni rodičů s dětmi, outdoorové aktivity, moderní hudebně-pohybové formy, všeobecnou gymnastiku, rekreační sporty, zdravotní tělesnou výchovu, psychomotoriku, jógu. Do programu jsou zařazovány i experimentální pohybové aktivity: kin-ball, möllky, woodball, kubb, discgolf aj. Další informace naleznou zájemci na www.caspv.cz.
Jump family s.r.o.
Trampolínové centrum s pravidelnými tréninky pro děti. Místo pro trénink a zábavu.
Adéla Vorlíčková
Groove dance je tanec, kde si zatancujete na všechny styly hudby. Je to tanec, který se přizpůsobí vaší kondici. V groove dance používáme jako základní pohyb chůzi v různých variantách. Groove dance klade důraz na rozhýbání jednotlivých částí těla a jejich zpevnění formou jednoduchého tance s důrazem na individuální prožitek z tanečního projevu. Je vhodný pro všechny věkové skupiny od 10 let do doby, než vás opustí chuť se hýbat.
AK ŠKODA Plzeň
Patří mezi TOP atletické týmy v ČR ve všech věkových kategorií a sídlí na Atletickém stadionu města Plzně. Máme více jak 1000 členů ve věku 5 – 99 let o které se stará přes 40 trenérů. Více info o klubu, náboru, závodech a dalších zajímavosti najdeš na facebooku AK ŠKODA Plzeň nebo instagramu.
Plzeňský krajský svaz házené
Házená – strhující na hřišti, cenná pro život.
Zábavné hry
Bodyboard
BK Lokomotiva Plzeň
SCM BK Lokomotiva Plzeň patří do Systému výchovy talentované mládeže, který funguje v českém basketbalovém prostředí již dvanáct let. Tento klub získal pozici sportovního centra mládeže a stal se tak stěžejním pilířem výchovy mladých basketbalistů v Česku.
FC Vyktoria Plzeň
HBC Plzeň
HBC Plzeň je jedním z top trojice českých hokejbalových klubů. Úspěšnost dokazují nejen dva mistrovské tituly v kategorii mužů a juniorů, ale i dlouholeté výborné výsledky ostatních mládežnických týmů. Klubová aktivita na úrovni mládeže přináší nejenom zmiňované výsledky, ale i silnou základnu pro mužský tým. HBC Plzeň pravidelně obsazuje v soutěžích všechny věkové kategorie od minipřípravek přes žáky až po juniory. Návštěvníci si na mini hokejbalovém hřišti mohou vyzkoušet nejrůznější soutěže a hry. Mj. střelbu na přesnost, dovednostní dráhu, rychlost střelby, nebo samotné hokejbalové zápasy. V soutěžních disciplínách poměří zájemci a tento dynamický sport své síly mezi sebou, ale i s našimi hokejbalisty.
Hry bez hranic
Český svaz curlingu
Curling se běžně hraje na ledě, ale na Sportmanii představíme tzv. street curling. Tedy zmenšenou verzi, která se kvůli absenci ledu dá vyzkoušet kdekoliv. Dráha však neklouže, takže se dají kameny odhazovat pouze z místě a bez metení. Na ukázku bude na místě skutečný kámen i koště. Návštěvníci si vyzkoušet odhoz a krátce si jeden na jednoho zahrát
FBŠ Gorily Plzeň z.s.
Pokrýváme maximální rozsah věkových kategorií od dětské minipřípravky (5 let) po dospělé. Největší část členské základny klubu tvoří mládež. Naším posláním je sdružovat hráče a fanoušky florbalu. U dětí a mládeže vytváříme kladný vztah ke sportu. Učíme hráče všestrannému rozvoji, jak pohybovému, tak sociálnímu ve sportovním kolektivu. Přinášíme jim nové zážitky a nová přátelství.
Olympijský festival
Klub plážového volejbalu Plzeň z.s.
Sportovní klub KPV Plzeň byl založený v roce 2019 členy s mnohaletými zkušenostmi z oblasti sportu a velkým nadšením pro plážový volejbal. KPV Plzeň je zaměřený především na výchovu mládeže, a to nejen sportovní cestou, ale také cestou vzdělávání. Dospělí sportovci mají u nás dveře otevřené stejně tak jako mládež. Tréninky vedeme jak pro zkušené hráče, tak pro hráče, kteří s plážovým volejbalem mají chuť začít. Talentovaným dětem a výkonnostním hráčům věnujeme zvláštní pozornost. V letním období trénujeme ve Štruncových sadech za fotbalovým stadionem FC Viktoria Plzeň a v zimním období v nafukovací hale TJ Lokomotivy Plzeň na Slovanech.
Zábavná kladina
HC Plzeň 1929
Lední hokej je sport pro všechny , kteří mají rádi pohyb, Naše první mužstvo je dlouhodobým účastníkem nejvyšší soutěže v ČR, mládež patří mezi top kluby u nás. Vše potřebné najdete na našich webových stránkách.
CARRERA
Lutici z.s.
LUTIC RUN je běžecký závod, který Vám postaví do cesty překážky přírodní ale i vytvořené člověkem. Některé z nich si můžete vyzkoušet na Sportmánii a natrénovat na říjnový závod.
Rozběháme Česko
Dětský běh
RGA - regionální golfová akademie z.s.
Rádi bychom Vám představili náš sportovní klub, který se věnuje výuce golfu. Naším hlavním cílem je zpřístupnit golf široké veřejnosti, primárně mládeži. Ve vašich golfových začátcích jsme připraveni Vám vše poskytnout zcela zdarma, věříme, že si k nám najdete cestu a stanete se novými hráči našeho krásného sportu.
B.C. BIO system Plzeň z.s.
Plavecký klub Slávia VŠ Plzeň
Plaveké sporty - plavecká škola synchro, dálkové a bazénové plavání
Aerobik klub LADY Plzeň z.s.
Jsme nejúspěšnějším plzeňským klubem registrovaným v Českém svazu aerobiku a fitness FISAF.CZ. Nabízíme všestrannou pohybovou průpravu dětí od 3 do 5 let, specializovaný trénink závodního aerobiku pro děti od 6 let, kondiční a rekreační cvičení pro děti od 6 let, vhodné jako doplněk i k jiným sportovním aktivitám. Náš klub se může pochlubit úspěšnými závodníky na ME a MS a reprezentanty České republiky ve sportovním aerobiku. Jsme střediskem celorepublikového projektu všeobecné sportovní přípravy předškolních dětí a dětí mladšího školního věku Děti na startu.
Aerobik klub LADY Plzeň z.s.
Moderní gymnastika je sport, který kombinuje prvky baletu, gymnastiky, divadelního tance a akrobacie a to jak s náčiním, tak bez něj.
Sportovní gymnastika je sportovní odvětví, při němž jednotliví závodníci předvádějí silové nebo švihové gymnastické prvky na koberci (prostná) nebo na nářadích.
Nadační fond – Plzeňská lukostřelba
Lukostřelba je sport pro každého. Dítě či dospělý, muž nebo žena, ať máte jakoukoliv fyzickou kondici či handicap, lukostřelba Vám dá vždy možnost sportovat a bavit se. Jsme jeden z nejstarších olympijských sportů, střelba z luku je dokonce jedna z nejstarších lidských činností vůbec. Přijďte si vyzkoušet moderní sportovní lukostřelbu a vystřelit si pro radost.
Longboardový svaz ČR
Ukázka longboardů a jejich komponentů , možnost vyzkoušení jízdy na longboardech všech možných typů.
Snow Rockets z.s.
Ukázka snowboardu, možnost vyzkoušení letní přípravy a rovnováhy na balance boardech.
Západočeský badmintonový svaz, z.s.
Aikido Plzeň
Vznik našeho oddílu se datuje k roku 1996, kdy byl nejprve součástí soukromé školy bojových umění NARAMA, později se stal členem USK při ZČU v Plzni. Náš oddíl navazuje na téměř 20-ti letou tradici aikido v Plzni a řadí se mezi další oddíly v ČR, které pokračují studiem a výukou stylu pana Shoji Nishio Senseie. Oddíl Aikido Plzeň je též členem a součástí organizace Bohemia Aikikai, kde se významně podílí při organizování národních a zejména mezinárodních seminářů. Poslední seminář byl pod záštitou Japonského velvyslanectví v ČR.

Stanoviště 24.-26. 8.

Summit drive
Hry bez hranic
Dětský koutek
Pilsen Jaguars Cheerleaders - SVČ RADOVÁNEK
Sportovní Cheerleading je širokospektrálním sportem, obsahující akrobacii na zemi i ve vzduchu a atraktivní lidské pyramidy. Klade důraz na týmovou spolupráci, důvěru a zodpovědnost.
Blue Earth s.r.o.
P.S.A.
Spolek pro podporu vodních a individuálních sportů. Hlavní činností je paddlboard, wake.
Městská policie Plzeň
Skákací hrad (pouze v případě příznivé epidemiologické situace s přihlédnutím k aktuálním mimořádným opatřením MZČR) náhradní aktivita – fyzické testy k MP Plzeň.
Škola bojových umění Narama, z.s.
Letos začínáme 30. rok činnosti s dětmi a mládeží v Plzeňském kraji (v Plzni, Rokycanech a Přešticích). V roce 2020 jsem měli 425 členů(evidence ČUS), z tohoto počtu bylo 395 dětí a mládeže. V tomto roce předpokládáme nižší počet našich členů(opatření Covid19). Pořádáme 4 soustředění karate a kickboxu(3x prodloužený víkend v Nečtinech/Žinkovech a 1x 7-denní Letní školu karate na šumavském Špičáku), dvakrát ročně zkoušky na technické stupně v karate a 6 sportovních turnajů. V roce 2020 pouze dvě soutěže z důvodu epidemiologických opatření. Pracujeme i s předškolními dětmi. Výsledky a reportáže z turnajů a akcí jsou k nahlédnutí na www.narama.cz a na FB a IG - Škola bojových umění Narama. V roce 2021 se zaměříme k návratu dětí ke sportu obecně, nebude-li možné sportovat ve školních tělocvičnách, chtěli bychom pro děti připravit venkovní aktivity.
Jump family s.r.o.
Trampolínové centrum s pravidelnými tréninky pro děti. Místo pro trénink a zábavu.
Taneční studio DOMINIQUE
Dominique – od baletu po street! Taneční studio pro dospělé a děti, které je zaměřené na širokou škálu tanečních a cvičebních stylů. Ve dvou tanečních sálech přímo v centru Plzně vám nabízíme tanec a cvičení formou zájmové aktivity, a tak nejsou nutné předchozí taneční zkušenosti. Jóga, sólová lady salsa, gymnastika, fitness dance, latino, Portdebras, muzikálový tanec a jiné... to vše najdete v našem rozvrhu. Zároveň se v naší „minikavárničce“ můžete po lekci občerstvit výbornou kávou a současně se pokochat zbožím tanečního obchodu, který se nachází přímo v prostorách recepce. Tančete s láskou a radostí. Tančete s námi!
AK ŠKODA Plzeň
Patří mezi TOP atletické týmy v ČR ve všech věkových kategorií a sídlí na Atletickém stadionu města Plzně. Máme více jak 1000 členů ve věku 5 – 99 let o které se stará přes 40 trenérů. Více info o klubu, náboru, závodech a dalších zajímavosti najdeš na facebooku AK ŠKODA Plzeň nebo instagramu.
Plzeňský krajský svaz házené
Házená – strhující na hřišti, cenná pro život.
Zábavné hry
Bodyboard
Bak z.s.
Sportovní Klub Interobal Plzeň
Futsal je halová obdoba fotbalu. Název futsal vznikl ze španělských nebo portugalských slov FUTbol nebo FUTebol a ze španělského nebo francouzského výrazu pro sál - SALon nebo SALa. Česká republika je jedna s nejúspěšnějších zemí Evropy co se počtu týká Mistrovství Evropy či Mistrovství světa. V letošním roce se český tým probojoval na MS v Litvě.
TJ Halma Plzeň
Sporty pro handicapované – para hokej, cyklistika, jízda na vozíku.
Hry bez hranic
TK Slavia Plzeň
Nejúspěšnější tenisový klub Plzeňského kraje. Zaměřujeme se na závodní a vrcholový mládežnický tenis.
FBŠ Gorily Plzeň z.s.
Pokrýváme maximální rozsah věkových kategorií od dětské minipřípravky (5 let) po dospělé. Největší část členské základny klubu tvoří mládež. Naším posláním je sdružovat hráče a fanoušky florbalu. U dětí a mládeže vytváříme kladný vztah ke sportu. Učíme hráče všestrannému rozvoji, jak pohybovému, tak sociálnímu ve sportovním kolektivu. Přinášíme jim nové zážitky a nová přátelství.
Olympijský festival
Klub plážového volejbalu Plzeň z.s.
Sportovní klub KPV Plzeň byl založený v roce 2019 členy s mnohaletými zkušenostmi z oblasti sportu a velkým nadšením pro plážový volejbal. KPV Plzeň je zaměřený především na výchovu mládeže, a to nejen sportovní cestou, ale také cestou vzdělávání. Dospělí sportovci mají u nás dveře otevřené stejně tak jako mládež. Tréninky vedeme jak pro zkušené hráče, tak pro hráče, kteří s plážovým volejbalem mají chuť začít. Talentovaným dětem a výkonnostním hráčům věnujeme zvláštní pozornost. V letním období trénujeme ve Štruncových sadech za fotbalovým stadionem FC Viktoria Plzeň a v zimním období v nafukovací hale TJ Lokomotivy Plzeň na Slovanech.
Zábavná kladina
HC Meteor Třemošná
V našem klubu působí, společně s mužstvem dospělých, okolo 230. dětí ve věku 3 -19 let. K hokeji na nejvyšší mládežnické úrovni klademe důraz na zdravé sportování a komplexní pohybový rozvoj. Spolupracujeme s 31. ZŠ v Bolevci, kterou navštěvuje většina našich dětí. Naším cílem je vést děti zábavnou formou k osobnostnímu rozvoji a zdravému životnímu stylu. Více se o našem způsobu práce v klubu dočtete v menu Naše mise na hlavní stránce webu.
CARRERA
Lutici z.s.
LUTIC RUN je běžecký závod, který Vám postaví do cesty překážky přírodní ale i vytvořené člověkem. Některé z nich si můžete vyzkoušet na Sportmánii a natrénovat na říjnový závod.
Rozběháme Česko
Dětský běh
TJ Prazdroj Plzeň z.s.
Klub rychlostní kanoistiky se šedesátiletou historií. Po celou svojí existenci pracuje s mládeží a jeho odchovanci dosahovali a dosahují mezinárodních úspěchů.
TJ Slavoj Plzeň z.s.
Kuželky / zápas
Pohyb a zdraví
Pohyb 1P – pohybové aktivity pro děti předškolního věku a mladšího školného věku
PSP-Klub koloběhu Plzeň z.s.
Náplní je závodní a turistická jízda na koloběžce od nejmenších po veterány, radost z jízdy a pohybu.
Klub vodních sportů Plzeň
Jediným západočeským klubem věnujícím se nejstaršímu týmovému olympijskému sportu – vodnímu pólu. Jsme klub s mnohaletou tradicí dbající na výchovu mládeže ke zdravému životnímu stylu, celoživotnímu sportovectví, kamarádství a fair play. Vodní pólo je fyzicky náročná týmová hra, která však klade značné individuální nároky na každého hráče, vyžaduje poctivou fyzickou přípravu a kondici. Základem tréninku vodního póla je plavání a cvičení herních dovedností/práce s míčem. Náš klub dbá na to, aby sportovní příprava členů, zejména dětí a mládeže, probíhala v kamarádském duchu, naším cílem je vytvořit přátelský kolektiv mající pocit sounáležitosti se sportem i klubem.
Triatlon Plzeň, z.s.
V roce 2016 založil bronzový medailista z LOH 2000 v Syndey Jan Řehula Triatlon Plzeň z.s., v rámci čehož vybudoval i Triatlonovou akademii Plzeň (zkráceně TAP). Triatlonová akademie slouží nejen jako spádová oblast Plzeňského kraje, ale pracuje i s největšími talenty z různých regionů ČR, kteří mají možnost účastnit se přípravy na základě tréninkového plánu a mají přístup na testování a sportovní soustředění. V našich řadách rádi přivítáme zkušené sportovce i nadšené začátečníky. Více informací o nás a jak se k nám přidat najdete na www.triatlonplzen.cz.
Sportovně střelecký klub Dukla Plzeň
Sportovní střelba ze vzduchové pušky a pistole s oporou, nácvik postoje, míření, spouštění a ostrá střelba diabolkami na papírové terče. Pro děti od věku 10 let.
Longboardový svaz ČR
Ukázka longboardů a jejich komponentů , možnost vyzkoušení jízdy na longboardech všech možných typů.
Snow Rockets z.s.
Ukázka snowboardu, možnost vyzkoušení letní přípravy a rovnováhy na balance boardech.
Západočeský badmintonový svaz, z.s.
Sjezd na sněhu

Stanoviště 27.-29. 8.

Summit drive
Hry bez hranic
Dětský koutek
TJ Plzeň-Litice z.s.
Plochodrážní klub v AČR Plzeň Plochá dráha motocyklů
P.S.A.
Spolek pro podporu vodních a individuálních sportů. Hlavní činností je paddlboard, wake.
Aikido Plzeň
Vznik našeho oddílu se datuje k roku 1996, kdy byl nejprve součástí soukromé školy bojových umění NARAMA, později se stal členem USK při ZČU v Plzni. Náš oddíl navazuje na téměř 20-ti letou tradici aikido v Plzni a řadí se mezi další oddíly v ČR, které pokračují studiem a výukou stylu pana Shoji Nishio Senseie. Oddíl Aikido Plzeň je též členem a součástí organizace Bohemia Aikikai, kde se významně podílí při organizování národních a zejména mezinárodních seminářů. Poslední seminář byl pod záštitou Japonského velvyslanectví v ČR.
Škola bojových umění Narama, z.s.
Letos začínáme 30. rok činnosti s dětmi a mládeží v Plzeňském kraji (v Plzni, Rokycanech a Přešticích). V roce 2020 jsem měli 425 členů(evidence ČUS), z tohoto počtu bylo 395 dětí a mládeže. V tomto roce předpokládáme nižší počet našich členů(opatření Covid19). Pořádáme 4 soustředění karate a kickboxu(3x prodloužený víkend v Nečtinech/Žinkovech a 1x 7-denní Letní školu karate na šumavském Špičáku), dvakrát ročně zkoušky na technické stupně v karate a 6 sportovních turnajů. V roce 2020 pouze dvě soutěže z důvodu epidemiologických opatření. Pracujeme i s předškolními dětmi. Výsledky a reportáže z turnajů a akcí jsou k nahlédnutí na www.narama.cz a na FB a IG - Škola bojových umění Narama. V roce 2021 se zaměříme k návratu dětí ke sportu obecně, nebude-li možné sportovat ve školních tělocvičnách, chtěli bychom pro děti připravit venkovní aktivity.
Kop a hod na rychlost
MZ Dance Team Plzeň, z.s.
Není to jen latina a standard. Není to jen spousta dřiny, potu a hodin tréninku. Je to i velká radost z prvních úspěchů. Stejně naladění lidé kolem vás. Pocit, že někam patříte. Jsou to přátelé na celý život. Je to láska k pohybu, vyjádření sebe sama. Je to i společné překonávání překážek. To vše je MZ Dance Team Plzeň.
Pilsen Patriots z.s.
Ukázka sportu a možnost si ho vyzkoušet.
Plzeňský krajský svaz házené
Házená – strhující na hřišti, cenná pro život.
Zábavné hry
Sportovní klub Radbuza Plzeň, z.s.
Bazénové a dálkové plavání a turistika.
BBA Plzeň
Michal Dojáček
TJ Lokomotiva Plzeň – USK Slavia Plzeň
Hry bez hranic
TK Lokomotiva Plzeň
FBC Plzeň
Olympisjký festival
Beach Service, z.s.
RACKET SPORTS PLZEŇ, z.s.
Zaměřuje se především na rekreační sportování dětí a mládeže s cílem umožnit sportování dětem, které nemají ambice stát se výkonnostními sportovci, ale vést je k tomu, aby se pravidelně hýbaly. Za tímto účelem se klub věnuje rozvoji méně tradičního sportu – beach tenisu, jehož výhodou je jednoduchost pro začátečníky. Klub se zaměřuje také na tenis klasický na antuce nebo v hale. Cílem ale není trénovat ty nejlepší, ale více dětí naučit dobře základy, aby jim láska k tenisu vydržela i v juniorském a vyšším věku.
HC Pilsen Wolves
CARRERA
Lutici z.s.
LUTIC RUN je běžecký závod, který Vám postaví do cesty překážky přírodní ale i vytvořené člověkem. Některé z nich si můžete vyzkoušet na Sportmánii a natrénovat na říjnový závod.
Tělocvičná Jednota Sokol Plzeň Letná
Fotbal, volejbal, šachy, sokolská všestrannost
Krasobruslařský klub Západ
Gladiators Plzeň z.s.
Stolní hokej STIGA je hra pro malé a velké. Konají se v ní turnaje na všech turnajích od ligových regionálních soutěží, přes Český pohár, světovou ligu až po Mistrovství světa nebo Evropy.
SK Koloseum
TJ Slavoj Plzeň z.s.
Kuželky / zápas
Blue Wings Cheerleaders
TJ Lokomotiva Plzeň, z.s.
Oddíl sportovního šermu TJ Lokomotiva Plzeň se zaměřuje na výchovu a výcvik dětí od 7 let. Patří mezi nejúspěšnější v ČR, kdy v jeho řadách nalezneme nejen účastníky mládežnických mistrovství ČR, ale i Evropských pohárů, ME či MS.
Klub biatlonu Plzeň-Litice, p.s.
Biatlon střelba a běh na lyžích, letní biatlon střelba a běh, kolečkové lyže, horská kola.
Longboardový svaz ČR
Ukázka longboardů a jejich komponentů , možnost vyzkoušení jízdy na longboardech všech možných typů.
Snow Rockets z.s.
Ukázka snowboardu, možnost vyzkoušení letní přípravy a rovnováhy na balance boardech.
Západočeský badmintonový svaz, z.s.