Viktoria v závěru z penalty přišla o tři body, jaro zahájila remízou s Mladou Boleslaví | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová10. 2. 2024

Plzeňští fotbalisté remizovali v prvním jarním ligovém kole doma s Mladou Boleslaví 1:1. Západočechy poslal do vedení v 63. minutě Tomáš Chorý, hosté v 88. minutě vyrovnali díky proměněnému pokutovému kopu Ladry.

Trenér Miroslav Koubek poslal do zápasu očekávanou jedenáctku, premiéry v dresu Plzně se dočkal Matěj Valenta, mezi tyčemi pak nastoupil Martin Jedlička. A právě on měl v úvodu utkání, co dělat. V 6. minutě se jen ohlédl za střelou Suchomela z ideální pozice, ta k jeho štěstí ale neměla přesnost. O dvě minuty později pak ale předvedl skvělý zákrok proti zakončení Kostky. Ve 14. minutě zachránilo Viktorii dokonce břevno, které trefil hlavou Pulkrab. A když z následné akce v dobré pozici minul Kušej, kouč Koubek jen naštvaně máchal rukama. Domácí měli první gólovou šanci ve 28. minutě. Chorý ale ve skluzu jen těsně nedosáhl na nabídku Vydry. Blízko úvodní trefy pak byla Viktoria ve 37. minutě. Gólman Trmal podcenil centr Cadua a míč se nečekaně snesl na spojnici břevna a tyče. Už v nastaveném čase pak ještě ohrozil branku Plzně z úhlu Kubista, Jedlička ale zvládl míč vyrazit na roh.

Ve druhé půli už Boleslav nepůsobila tak aktivním dojmem a Plzeň se čím dál častěji dostávala k ohrožení Trmalovy branky. Gólovou radostí vybuchly Štruncovy sady nakonec v 63. minutě. Chorý nejprve hlavičkou hledal ve vápně Hranáče, míč se k němu ale vrátil a plzeňský kanonýr napodruhé s pomocí teče Krále dostal míč do sítě. O šest minut později se vytáhl domácí gólman Jedlička, který vychytal osamoceného Jawa. Následně ale rozhodčí odmával ofsajd, a tak bylo pravděpodobně vzrušení zbytečné. Když už to pomalu vypadalo, že Viktoria dovede míč k těsnému vítězství, utekl obraně domácích Vaníček, Jedlička ho v pokutovém území zkosil a nařízenou penaltu proměnil Ladra.