Ve druhé třetině jsme polevili, viděl příčinu prohry s Kometou Tomáš Mertl | Sportovní Plzeň

Ve druhé třetině jsme polevili, viděl příčinu prohry s Kometou Tomáš Mertl

osm20. 10. 2019

Hokejisté Škody Plzeň prohráli v předehrávce 12. kola na ledě Komety 1:3. Jediným střelcem Západočechů byl Tomáš Mertl. "První třetinu jsme odehráli výborně, pak jsme ale polevili," připouštěl.

Byl asi svým způsobem velký zápas, když vítěz mohl jít do čela průběžné tabulky?
Určitě, chtěli jsme vyhrát a vyhoupnout se tam, ale bohužel. Myslím si, že jsme první třetinu odehráli výborně, jen jsme inkasovali rychle vyrovnávací gól. Musím říct, že ve druhé části jsme dost polevili, ta byla z naší strany špatná a Kometa v ní měla navrch. Ještě navíc jsme hned zkraje dostali na 1:2. Ovšem stále jsme měli dostatek času s tím něco udělat. Bohužel domácí to zatáhli, dobře bránili a k ničemu nás pořádně nepustili, my se těžko prosazovali. Umí to, jenže my se na to nemůžeme vymlouvat. Věděli jsme, že u nich je to specifické a jakmile vedou, umí si to již vzadu pohlídat. Nenašli jsme na to dnes recept a snad se příště poučíme.

Cítil jste i větší pozornost od soupeře na ledě?
Hodně, hlavně Milana Gulaše, hlídali. Asi se na nás hodně připravovali, často Milana zdvojovali, my ostatní jsme toho ale bohužel neuměli využít.

Milan Gulaš navíc dnes v 47. minutě velmi sportovně odvolal odpískaný faul na svou osobu…
Já přesně neviděl, co se tam stalo, ale on říkal, že už nemohl, tak sebou flákl sám. Je to fair-play, tak to má být. Navíc se nám to brzy vrátilo, když v následujícím střídání jsme si už přesilovku vybojovali opravdu.

Milan Gulaš dnes sice přišel o svou střeleckou šňůru, u vašeho gólu ale prokázal, že nemyslí jen na sebe, že?
Určitě. Měl puk sám před gólmanem, ale ještě si počkal, až já sjedu k tyči a perfektně mě našel.

Co říci k té jeho sérii?
Samozřejmě je to krásné, neuvěřitelné a já mu to jen přeji. Škoda jen, že ji dnes neprodloužil.

Mohlo se dnes projevit i utkání Ligy mistrů z tohoto týdne?
To bych ani neřekl, měli jsme tři dny volno, myšleno tréninků. Během to jsme zregenerovali a připravili se na zápas, v tom bych problém neviděl.