V ofenzivě jsem čekal víc, odveta bude možná o jediné brance, prokuje Koubek | Sportovní Plzeň

V ofenzivě jsem čekal víc, odveta bude možná o jediné brance, prokuje Koubek

Marie Osvaldová8. 3. 2024

Za celý zápas vyprodovala Viktoria Plzeň na hřišti Ženevy jedinou střelu na branku. A protože i domácí byli v útočné fázi bezzubí, skončil první duel osmifinále Konferenční ligy 0:0. A alespoň s tím panovala na západě Čech spokojenost. "Výsledek, který z Ženevy vezeme je uspokojivý. Teď budeme mít výhodu domácího prostředí my. Doma nás poženou naši fanoušci a věříme, že nám pomohou," prohlásil kouč Miroslav Koubek.

Prvních pětačtyřicet minut vám vyšlo lépe než těch druhých, souhlasíte?
V prvním poločase se mi zdálo, že máme defenzivní stránku naprosto pod kontrolou a že se dokážeme prokousávat do šancí. Drobné náznaky proti výtečné defenzivě jsme měli. Ve druhém poločase střídání prospělo více domácím. Nám se vstup úplně nepodařil.

Čím to bylo zaviněno?
Trenér domácích nasadil více kreativní hráče, které samozřejmě známe. Díky kreativitě a lepšímu ofenzivnímu cítění těchto hráčů se Servette dostalo do tlaku. Na koně je také dostalo ošetřování hráčů, kdy jsme chvílemi byli nuceni hrát o deseti. To dostalo soupeře do tlaku a v něm už zůstal. V ofenzivě jsem čekal trochu víc.

Byla znát i absence Pavla Šulce?
Asi ano. Pavel přidává do naší hry technickou nadstavbu. Je to ten, který dokáže podržet míč, obejít hráče. Na druhou stranu musím ocenit soupeře. Výborně pressovali směrem na naši ofenzivu. V podstatně celoplošně. Ženeva hrála velice agresivně, fyzicky a dynamicky. Jejich výkon musíme ocenit. Stálo nás to mnohé šrámy, dokonce i krvavé. Někdy mi to přišlo až za hranou. Tohle všechno jsme museli ustát.

Bude i doma největším oříškem překonat defenzivu Servette?
Nepochybně. Podívejme se na příklad Ludogorce. Ten v Ženevě uhrál také 0:0 a doma prohrál. Soupeři branku nedal. Servette nedostalo pět zápasů branku. My je také nedostáváme. Bude to zase možná jen o jedné brance. Těžké to bude. Obranu mají propracovanou a jsou v ní důslední. Nečeká nás lehké utkání.