Únava po Fiorentině? Kdepak. Plzeň gólem Šulce porazila Slavii! | Sportovní Plzeň

Únava po Fiorentině? Kdepak. Plzeň gólem Šulce porazila Slavii!

Marie Osvaldová14. 4. 2024

ilustrační. Foto: FCVP

Před měsícem fotbalisté Plzně doma deklasovali Spartu 4:0, teď si ve Štruncových sadech vyšlápli i na druhé pražské S. Slavii porazili 1:0 díky gólu Pavla Šulce z 87. minuty.

První šanci šlágru měla v páté minutě Slavia. Střelu Jurečky ale Jedlička vyrazil a o zbytek se postarala pozorná domácí obrana. V 11. minutě měl úvodní trefu na noze Chorý. Po centru Kopice na něj čekala poloprázdná branka, situaci z pohledu Pražanů ale zachránil na brankové čáře Vlček. I přesto, že nešlo o žádné taktické šachy, žádné další příležitosti už fanoušci v první půli neviděli.

Po opatrném úvodu druhé půle se domácí radovali v 58. minutě, ovšem pouze krátce. Po krásné akci Souarého zakončoval Šulc. Jak ale odhalil VAR, nejlepšímu střelci Viktorie se při zpracování otřel míč o horní část ruky. Dlouhé minuty si pak obě obrany dávali velký pozor, až přišla 87. minuta, Chorý sklepl míč na zcela volného Pavla Šulce, který z první levačkou zamířil přesně pod břevno a zajistil tak svým barvám další vítězství nad aspirantem na titul.