V létě byl v Plzni nechtěný, teď Řezník zažívá nejlepší sezónu v kariéře | Sportovní Plzeň

 

 

V létě byl v Plzni nechtěný, teď Řezník zažívá nejlepší sezónu v kariéře

Marie Osvaldová12. 12. 2021


Foto: FCVP

Čtyři góly obránce Plzně Radim Řezník nikdy nenastřílel ani za celou sezonu. Teď už je na stejném čísle po osmnáctém kole. V něm krajní bek potvrdil, jak si v zakončení věří, chladnokrevně využil nabídku spoluhráče Kalvacha a podílel se tak na vítězství 2:0 nad Libercem. "Do zápasu jsme vstoupili dobře, drželi jsme balon, kontrolovali hru a dali dva hezké góly. Druhý poločas už nebyl takový, bylo to o soubojích. Pár závarů Liberec měl, ale myslím si, že jsme si to pohlídali," hodnotil.

Proti Liberci jste se prosadil v posledním zápase na severu Čech. Je tedy Slovan oblíbený soupeř?
Možná, že jo. Lepí mi to, jsem rád. Ale především jsou důležité tři body a to, že se držíme pořád na špici.

Celkově pro vás zatím nejlepší sezóna v kariéře?
Z pohledu střeleckého určitě, nikdy jsem nebyl střelec. Od kluků jsou to ale geniální přihrávky. Možná se do šancí dostávám i více a prostě je proměňuju. 

Je to paradox o to větší, že jste byl v létě jednou nohou pryč z Plzně?
Nemyslím si, že to je v tom, že mi to nakoplo. Za tu šanci jsem rád, že jsem zůstal a mohl tu být. Po těch 9 nebo 10 letech se neodchází jednoduše. Bylo to specifické. Šance se naskytla a možná se mi to vrátilo.

Věříte si i víc v zakončení? Jindy byste třeba přihrával, teď rovnou střílíte..
I trenéři nás víc nutí. Radši vystřelit, než abychom hledali ještě někoho přihrávkou. Třeba dneska jsem jsem hned myšlenku, že to zpracuju a zakončím. 

Jak vás vůbec mrzela třízápasová stopka, kterou vám vystavila červená karta na Slavii?
Samozřejmě, stalo se, takový je fotbal. Klukům jsem se omluvil. Hodili jsme to už za hlavu. Pro hráče to není dobré, pět týdnů jsem nehrál, jen trénoval. V kondici jsem ale neztratil, na Slovácku jsem se cítil dobře. Jsem rád, že mi trenéři důvěřovali a do sestavy mě dali zpátky.

Pořád se držíte na dostřel čelu tabulky. Vyhovuje vám, že se v souvislosti s titulem mluví daleko více o pražských "S"?
Nechci říci, jestli se nám věřilo nebo ne. Trenér nás nabádal, ať na to nekoukáme a jdem zápas od zápasu. Vůbec se o tom nebavíme. Chceme vyhrávat a nějak se držíme. Je ale strašně zápasů, může se stát cokoliv. Zatím je ale podzim pro nás velmi slušný.

 

 


Sdílet