V dalším díle cyklistické Giant ligy vyhrál opět Martin Boubal | Sportovní Plzeň

V dalším díle cyklistické Giant ligy vyhrál opět Martin Boubal

osm29. 8. 2019

Ve středu se v Plzni na Rapidu jel už 12. díl cyklistického seriálu Giant Liga. Grand Prix vyhrál Martin Boubal, který svým vítězstvím jen dokumentoval svoji dominanci.

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly žákovské kategorie v IL Sano Cupu na 22 km, kde se z vítězství tentokrát radoval Martin Čepek (Team Dukla Praha), který nasbíral 16 bodů.

Na špici se od začátku hlavního závodu střídali jezdci CK Příbram a CT Weber, které doplňoval tým Sparty. Do poloviny závodu tak měli jezdci Martin Boubal, Oldřich Novotný a Jan Ryba stejný počet bodů. Do úniku se na 26. km vydala čtveřice Martin Boubal, Karel Tyrpekl, Petr Fiala a junior Jan Šubrt. Před pelotonem vydrželi necelých pět okruhů. Slušnou porci bodů tak nasbíral právě Fiala. 15 kilometrů před cílem to ještě zkusila dvojice Oldřich Novotný a Michal Kohout, ale i ti byli po třech kilometrech dojeti. Sólově to pak ještě zkusil Martin Boubal a díky nasbíraným bodům se mohl opět radovat ze zaslouženého vítězství.

Na prémiích Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity) mohli diváci vidět velký souboj dvou borců Martina Hebíka (CK Příbram Fany Gastro) a Petra Fialy (AC Sparta Praha). Nakonec se o jediný bod mohl radovat právě Hebík.

Ženám kralovala Tereza Neumanová (Team Dukla Praha), Juniory vyhrál Lukáš Runt (SportRaces Isaac Team) a kategorii Masters jezdce nad 40 let opět Petr Ruman (Cyklo Atom).