Týden hrůzy. Po vypadnutí z pohárové Evropy padla Plzeň i s nováčkem | Sportovní Plzeň

Týden hrůzy. Po vypadnutí z pohárové Evropy padla Plzeň i s nováčkem

Marie Osvaldová29. 8. 2021

Spravit si náladu po čtvrtečním vypadnutí z Evropské konferenční ligy se fotbalistům Viktorie Plzeň rozhodně nepovedlo. Viktoriáni, kteří až dosud v lize neztratili ani bod, po bídném výkonu prohráli v Mladé Boleslavi s Hradcem Králové 0:1.

Hned v úvodní minutě měl Hradec Králové hrající na neutrální půdě v Mladé Boleslavi obrovskou šanci, kdy halfvolej Jakuba Rady letěl kousek nad břevno. První střelecký pokus Viktorky si připsal Dominik Janošek, z volného přímého kopu ho ale skvěle vychytal Vilém Fendrich. Poté předvedli Západočeši pěknou akci po trase Milan Havel, sklepávající Jan Kopic a zakončující Pavel Šulc, jehož střela šla těsně vedle levé tyče. Po půl hodině mohl Jan Sýkora svůj soutěžní debut v červenomodrém dresu okořenit gólem, jenže jeho úmysl vystřelit placírkou na zadní tyč přečetl domácí gólman, který předvedl slušný zákrok. První poločas tak branku nenabídl.

V 58. minutě se „votroci“ dostali do vedení, famózní dalekonosná střela Jakuba Rady se od břevna odrazila až za záda Jindřicha Staňka. Naopak Plzeňané si ve druhé půli vůbec nedokázali vypracovat nějaké šance, proto poprvé v nové sezoně ztratili body, a to rovnou všechny. S nováčkem z Hradce Králové padli 0:1.