Tradice dodržena. I potřetí vyhráli hosté, Plzeň se zatím k mečbolu nepropracovala | Sportovní Plzeň

osm7. 4. 2019

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli ve třetím semifinále na domácím ledě s Třincem 2:3. Rozhodující gól přitom vstřelil v 57. minutě spornou tečí hostující Polanský.

Na rozdíl od prvních dvou zápasů se v úvodu Oceláři daleko více cpali do útoku. Už ve 3. minutě se tak musel vytáhnout plzeňský Frodl, který chytil jasnou tutovku Marcinkovi. V 7. minutě zase mohlo udeřit na druhé straně. Strakovi ale v ideální pozici sjel puk z hole a Hrubec měl tak situaci notně ulehčenou. V polovině třetiny byly k vidění šance na obou stranách. Nejprve těsně minul Gulaš, chvíli po něm pak nepřelstil Frodla Chmielewski. Skóre se tak měnilo až v 11. minutě. Po střele Jonese se puk odrazil od mantinelu k Vojtěchu Němcovi, a ten procpal puk za brankovou čáru. Následně měli indiáni k dispozici početní výhodu, jedinou příležitost ale nevyužil Indrák.

Začátek druhé části patřil jednoznačně hostům. Ti už po 52 vteřinách snížili zásluhou přesné dorážky Chmielewskiho. Ve 26. minutě navíc Musil vystřelil od modré a Michal Moravčík si střelu, která šla úplně mimo srazil do vlastní branky. Západočeši byli pod tlakem, paradoxně jim trochu pomohlo ubráněné oslabení. Ve 34. minutě vypálil Roman Vráblík od modré nepříliš očekávanou ránu a ta k překvapení celého stadionu propadla Hrubcovi do sítě.

Ve 43. minutě byli domácí blízko toho, aby šli opět do vedení. Jenže osamocenému Gulašovi sjel při zakončení puk z hole. O tři minuty později ujel třinecké obraně Němec, jehož úmysl však Hrubec přečetl. Plzeň se dostávala do tlaku, který ale silně utlumily zbytečné přestupky indiánů. Oceláři v přesilovkách dlouho seřizovali mušku. Až v 57. minutě tečoval Polanský puk nahozený Gernáta od modré. A rozhodčí po dlouhé poradě se svým kolegou u videa Vladimírem Manou branku uznal.