Trojka ocenila své úspěšné sportovce | Sportovní Plzeň

 

 

Trojka ocenila své úspěšné sportovce

Miroslav Sedláček 15. 3. 2024


foto TV ZAK


Atletický klub Škoda Plzeň dosahuje každoročně skvělých výsledků. Nebylo tomu jinak ani vloni. To byl důvod, proč si centrální obvod města pozval některé sportovce a vedení klubu, aby jim za jejich výsledky poděkoval.

Atleti plzeňské Škodovky přijali pozvání třetího obvodu, který jim na neformální schůzce poděkoval za jejich výsledky a za reprezentaci města. „V loňském roce jsme posbírali 82 medailí na Mistrovství České republiky,“ pochlubil se sportovní ředitel AK Škoda Plzeň Michal Černý.

Jsem moc rád, že jsme tady mohli opět přivítat naše špičkové atlety a dělají nám vlastně se svým klubem AK Škoda obrovskou radost. Cinká to, různé medaile. Takže z tohoto důvodu jsme rádi, že mezi nás přišli, se svými úspěchy, cíli nás seznámili a moc jim držíme palce, aby to, co letos chtějí vyšlo,“ byla znát radost na starostovi MO Plzeň Davidovi Procházkovi.

Adam Frídl, který vrhá diskem a koulí se pochlubil: „Nám se vlastně podařilo vyhrát mistrovství republiky, což jsme původně vůbec nečekali. Vůbec to nebylo v plánu, protože konkurence byla silná a nakonec se podařilo zabojovat a získali jsme zlato. A to bych bral, jako největší úspěch, co se povedl.“ Přidala se i Tereza Petržílková, běžkyně na 400 metrů: „Můj největší a životní úspěch se povedl v loňském roce na Mistrovství světa v Budapešti, kdy jsme vybojovali bronzovou medaili se štafetou čtyřikrát 400 metrů mix a zaběhli jsme také národní rekord.“

Je zatím hodně práce a nás to těší, že jsme takto odměněni za tu tvrdou práci takovými úspěchy a je to čest být členem AK Škoda Plzeň pro každého atleta, protože dostat se k nám do klubu není vůbec snadné: „vysvětlil sportovní ředitel podstatu úspěchů.

Městský obvod Plzeň 3 se snaží maximálně sportovní kluby a sportovce podpořit, máme pro to i vytvořený jeden speciální dotační program, kde mohou kluby o podporu žádat a jedním z těchto klubů je právě například i ten Atletický klub Škoda,“ prozradil místostarosta Ondřej Ženíšek, jak třetí obvod podporuje sportovce.

Náš klub se pyšní skvělým zázemím a jsme moc rádi, že vlastně město, kraj, všichni nám prostě pomáhají a vzkvétáme a máme obrovskou základnu sportovců,“ doplnila Tereza Petržílková.


Sdílet