Skvělý vstup do Ligy mistrů. Hokejisté udolali finského mistra | Sportovní Plzeň

Skvělý vstup do Ligy mistrů. Hokejisté udolali finského mistra

osm29. 8. 2019

Ještě deset minut před třetí sirénou prohrávali hokejisté Škody Plzeň s finskou Hämeenlinnou 2:4, pak ale snížil Jakub Pour a stejný hráč tři minuty před koncem poslal duel do prodloužení. Zápas nakonec ukončil v 62. minutě individuální akcí Petr Straka.

Časomíra ukrojila pouze 30 vteřin, když hosté byli blízko bleskové trefě. Střelu Laatikainena zastavila tyč a o zbytek už se postarala plzeňská obrana. Domácí měli svoji první příležitost v 7. minutě. Při přesilové hře Rob vybídl Tomáše Mertla, jeho tečí se ale gólman Karjalainen nenechal zmást a ucpal prostor mezi betony. Ve 12. minutě měl obrovskou šanci po souhře s Eberlem Petr Straka, jenže minul. O chvíli později se zase ukázal plzeňský kapitán Gulaš, nejprve však ve výhodné pozici až příliš dlouho váhal, napodruhé pak jeho dělovku Karjalainen vyrazil.

Začátek druhé části ale Západočechům vůbec nevyšel. Ve 23. minutě už totiž z ničeho nic prohrávali 0:2. Nejprve se k bližší tyči prosadil švihem Innala, o chvíli později se zase po rychlé přihrávce zpoza branky prosadil nehlídaný Nikkila. A pro Západočechy mohlo být ještě hůř, slovenský útočník v barvách finského celku Krivosik si ale v rychlém úniku na Frodla nepřišel. Ve 33. minutě se domácí dočkali snížení. Jaroslav Kracík vyřešil situaci 1 na 1 možná nečekanou střelou, která zamířila pod břevno. Jenže Plzeň dál propadávala v obraně. Krivosika ještě Frodl vychytal, Ruokonen už však sám před brankou nezaváhal.

Do třetí třetiny vstoupili Západočeši přesilovkou, kterou sice nevyužili, ale těsně po návratu vyloučeného hráče hostů snížil opět na rozdíl jednoho gólu skrytou střelou Peter Čerešňák. Jenže když to vypadalo, že se Škoda chytila, znovu se ozvali hosté. Ve 46. minutě se trefil dokonale nad rameno Frodla Nenonen. Jenže modrobílí se nevzdali, hráli dvě přesilovky v řadě a tu druhou využili. Karjalainen neudržel nahozený puk a Jakub Pour po velkém boji na brankovišti doslova procpal puk do sítě. Pět minut před třetí sirénou měl na holi vyrovnání Mertl, jenže přestřelil. Místo jednoho z nejzkušenějších indiánů, za to v 57. minutě vzal jeden z nejmladších. První střelu Jakuba Poura ještě finský gólman vyrazil, na dorážku už ale neměl nárok.

O osudu zápasu nakonec rozhodl v 62. minutě Petr Straka, který se nerozpakoval a z pravého křídla trefil přesně pod břevno.