Rozpačitý začátek, pak poklidná jízda. Fotbalisté Plzně potvrdili roli favorita v Českých Budějovicích | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová18. 8. 2024

Fotbalisté Plzně porazili v pátém kole Chance ligy na Českých Budějovic 3:0. Viktoria šla v první půli do vedení zásluhou proměněné penalty Erika Jirky, ve druhém poločase pak přidali další trefy Cadu a kapitán Lukáš Kalvach.

Už ve 4. minutě se na českobudějovickém Střeleckém ostrově děly věci. Domácí se dostali do vedení po brance Čermáka. Rozhodčí šel následně celou situaci přezkoumat k monitoru a gól odvolal. Adediran chvíli před tím zahrál rukou. Pokračovalo se tedy za bezbrankového stavu. Viktoria se snažila kontrolovat hru, jenže zarputilé Dynamo kousalo a snažilo se ohrozit Mariána Tvrdoně z rychlých protiútoků. V 19. minutě nejdříve nešťastně chyboval plzeňský brankář v rozehrávce. Svou chybu ale napravil fantastickým zákrokem proti hlavičkujícímu útočníkovi Českých Budějovic. Ve 28. minutě vracel Cadu centr z pravé strany zpět do malého vápna. Při tom však míč trefil ruku jeden z bránících hráčů Dynama. Rozhodčí šel celou situaci zkontrolovat na video a následně odpískal pokutový kop. Ten si vzal na starosti Erik Jirka, který s přehledem proměnil a poslal Viktorii do vedení.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči v červenomodré kombinaci. Ostrý centr Erika Jirky propadl přes celé vápno až brazilskému záložníkovi. Cadu se nerozpakoval a propálil Janáčka na bližší tyč. Hra se nadále vyvíjela stejně jako v tom prvním. Plzeňští hru kontrolovali a Dynamo se snažili kousat z kontrů. Další akce přišla až v 80. minutě a rovnou byla gólová. Janáček nevyrazil centrovaný balon, tak jak by si představoval. Míč naservíroval přímo ke Caduovi, který zvedl oči a na penaltovém puntíku našel nikým nehlídaného Lukáše Kalvacha. Ten z první k pravé tyči poslal míč do branky a Viktorii do tříbrankového vedení. Čtyři minuty před koncem předvedl další ze skvělých zákroků Marián Tvrdoň.