Rozlučka se sezónou i s kapitánem ve velkém stylu. Plzeň deklasovala Liberec | Sportovní Plzeň

Rozlučka se sezónou i s kapitánem ve velkém stylu. Plzeň deklasovala Liberec

osm8. 7. 2020

Netradiční sezóna pro Viktorii Plzeň skončila. V posledním zápase, v němž se loučil bývalý kapitán Roman Hubník, Západočeši jasně dominovali a porazili Slovan Liberec 4:0. Dvě branky vstřelil Aleš Čermák, po jedné Jan Kovařík s Ondřejem Mihálikem.

Úvod utkání patřil jednoznačně Viktorii, která měla daleko častěji míč na kopačkách a podnikala zajímavé výpady. První velkou šanci si Západočeši vypracovali v 9. minutě, kdy Nguyen musel vyrazit nebezpečnou střelu Kalvacha. O tři minuty později už neměl gólman Liberce nárok. Po akci Havla se míč dostal k Aleši Čermákovi, který povedenou střelou zamířil přesně. Plzeň dál dominovala a ve 20. minutě dostala míč do branky podruhé. Tentokrát ale gól kvůli ofsajdu neplatil. Ve 34. minutě už se domácí radovali oprávněně. Jan Kovařík svůj trestný kop možná nečekaně umístil na bližší tyč a Nguyen se jen ohlédl.

Ve druhé půli tlak domácích opadl, v 56. minutě šli ale Viktoriáni přesto do tříbrankového vedení. Po faulu na Aleše Čermáka se kopala penalta a sám postižený se nemýlil. Krátce poté přišel očekávaný okamžik. Roman Hubník vystřídal Pernicu a zároveň převzal kapitánskou pásku od současného kapitána Brabce. Za dalších minut už to bylo 4:0. Po obrovském závaru v pokutovém území dopravil míč do sítě Ondřej Mihálik. V 69. minutě měl ojedinělou příležitost Slovanu Beran, mladý liberecký hráč se ale šance zalekl a zamířil mimo. V 78. minutě poslal Hubník krásný centr na hlavu Chorého, ten ale ke smůle Viktoriánů minul. Závěrečné minuty už toho moc nepřinesly, Viktoria tak uzavřela stříbrnou sezónu výhrou 4:0.