Roli favorita fotbalisté Plzně potvrdili. Po výhře v Hlučíně postupují do osmifinále | Sportovní Plzeň

osm25. 9. 2019

Povinnost splněna. Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili ve třetím kole MOL Cupu na hřišti Hlučína 3:1 a postupují do osmifinále. Západočechy poslal do vedení Tomáš Chorý, ještě v prvním poločase se navíc prosadil Roman Procházka. Ve druhé půli asi definitivně uklidnil Viktorii povedeným trestným kopem Dominik Janošek, domácí už pak jen korigovali gólem Heinika.

Trenér Pavel Vrba udělal pro pohárový zápas na hřišti účastníka MSFL několik změn v sestavě. Poprvé v základu Viktorie se objevil například záložník Christián Herc, od začátku hrál také Dominik Janošek, na hrotu útoku se objevil útočník Tomáš Chorý, do branky se postavil Matúš Kozáčik a kapitánskou pásku po zranění opět navlékl Roman Hubník. Domácí tým z Hlučína nadšeně bojoval od úvodní minuty, do vedení však šla Viktorka zásluhou Tomáše Chorého, jenž doklepl do sítě střelu Jana Kopice. Na ukazateli skóre svítila dvacátá minuta. O chvíli později se trefil nadvakrát z přímého kopu Roman Procházka. Jeho střela zaplula do sítě z pětadvaceti metrů. Navýšit vedení mohl i stoper Lukáš Hejda, jeho hlavička po centru Kopice však skončila na břevně. V poslední minutě prvního dějství si velkou šanci vypracoval také domácí tým, Matúš Kozáčik ale převedl spolehlivý zákrok.

Na třetí branku se tak čekalo do druhé půle. V 50. minutě se trefil parádně z trestňáku Dominik Janošek. O čtvrt hodinky později ale dokázali domácí snížit díky brance Vojtěcha Heiníka, který do branky usměrnil vyraženou hlavičku Štefka. Domácí se pokoušeli v dalších minutách o zdramatizování výsledku, výborně chytající Kozáčik ale nic takového nepřipustil a bezpečně dovedl Viktorii za postupem do osmifinále MOL Cupu.