Celou sezónu nám chyběl rozdílový hráč, přiznával Kořínek | Sportovní Plzeň

 

 

Celou sezónu nám chyběl rozdílový hráč, přiznával Kořínek

Marie Osvaldová9. 3. 2024


ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň


Podruhé v řadě za sebou končí hokejisté Plzně až na 12. místě. Zatímco loni ale vypadli po velkém boji s Libercem až v pátém rozhodujícím zápase, tentokrát přišlo vyřazení v nejrychlejším možném čase. A sérii s Litvínovem rozhodlo přesně to, co Škodu trápilo. Přesilové hry a špatná produktivita. "Chyběl nám rozdílový hráč," hodnotil kouč Plzně Petr Kořínek.

Kdybyste měl pojmenovat, co sezónu rozhodlo, byla by to absence hráče, který umí rozhodnout?
Zřejmě ano. Všechno bylo takové upracované, nebyla tam lehkost. Pracovali jsme na tom každý den, měnily formace. Hráli jsme moc složitě. V jednoduchosti je krása.

Neříkáte si, že jste třeba mohli v sérii udělat něco jinak? Například gólman Milan Klouček podal ve třetím zápase výborný výkon..
Je to čerstvé. Je pravda, že jsme dostali v Litvínově hloupé góly. Milan podal velmi dobrý výkon. Ale obecně, někdy se nám dařilo, někdy ne. Budeme mít čas to zanalyzovat.

Byl klíčový už ten první zápas, kdy jste po dvou třetinách vedli?
Rozhodně. Do Litvínova jsme jeli s cílem urvat jeden zápas. První bod byl hodně blízko. Dostali jsme hloupé góly, vedli 2:1 a během pár minut inkasovali branky. Dnešní zápas byl o jedné brance.

Jak budete hodnotit celou sezónu?
Určitě jí nemůžeme hodnotit moc kladně. Nebyla ideální. Bylo to nahoru, dolů. Měli jsme tam nějaké zápasy slušné, rozhodovaly detaily. Kluci se ale snažili, včetně dnešního zápasu.

Hrál tým na svém limitu nebo na tréninku třeba vypadaly přesilovky lépe a jen se to nepřeneslo do utkání?
Na tréninku je trénujeme, chvílemi se to dařilo, ale zápas je něco jiného. Nasazení soupeře je vždy větší, než na tréninku. Asi to chtělo trochu jednoduchosti a jak už jsem říkal, chyběl nám rozdílový hráč.

Tušíte, jak se tým promění, co ho čeká?
Měl by přijít hráč, který bude na přesilovky vhodný, obránce i útočník. Na něčem se pracuje.

Jaký bude program následujících dní?
Příští týden se sejdeme, řekneme si nějaké výstupy. Nějakou dobu ještě tady budeme.


Sdílet