Mládežnický florbalový Turnaj Gorila opět v Plzni | Sportovní Plzeň

 

 

Mládežnický florbalový Turnaj Gorila opět v Plzni

Plzeň2. 9. 2022


Rok se sešel s rokem a v Plzni je očekáván florbalový mládežnický Turnaj Gorila. Opět bude sloužit jako poslední příprava na sezonu a umožní klubům vyladění formy směrem k ligovým soutěžím. Turnaj se letos koná v termínu od 2. do 4. září a do akce půjdou kategorie přípravka, elévové, mladší žáci a starší žáci. Ve vložených zápasech se představí v nultém ročníku i minipřípravka.

OSMÝ ROČNÍK A PRVNÍ ZAHRANIČNÍ

Turnaj proti předešlému ročníku navyšuje opět počet týmů. Na turnaji se představí první zahraniční tým a první slezské týmy. „Budu se po roce opakovat, ale znovu říkám, navazujeme na úspěšný ročník. V sedmém ročníku se nám povedlo naplnit cíle a posunout turnaj o kus dál. Osmý ročník je naplněn dalšími týmy a přivítáme i zahraniční účastníky.” říká za organizátory z klubu FBŠ Gorily Plzeň Libor Bolda.

Plzeň nabízí skvělé podmínky. Krásné město a výborné florbalové podmínky nejen v areálu Lokomotivy, jednoduché ubytování a díky krátkým vzdálenostem i perfektní soustředění se na florbal. Díky získané popularitě a tradici Turnaje Gorila, získal turnaj podruhé v řadě záštitu od města Plzně, konkrétně záštitu prvního náměstka primátora Mgr. Romana Zarzyckého. Podruhé se turnaj rozhodl ze stejných důvodů podpořit i prezident Českého florbalu Daniel Novák.

PODPORA MĚSTA A ČESKÉHO FLORBALU
„Opětovné podpory pana náměstka Zarzyckého si vážíme, jsme rádi, že město chce být formou záštity partnerem. Pan Zarzycký má nejen o plzeňském, ale i krajském sportu velký přehled. Jsme rádi, že pan náměstek záštitu nad turnajem ihned přijal a poukázal na tradici turnaje.“ doplňuje další z organizátorů turnaje Stanislav Nedvěd.   

„Stejně je tomu se záštitou Českého florbalu, je to pro nás čest. Chceme být opět lepší a nabídnout klubům kvalitní přípravu před novou sezónou. Osmý ročník ještě nezačal a my už se bavíme, co přidat v ročníku devátém. Cílem je kategorie minipřípravek, která se letos představí ve vloženém utkání při turnaji přípravek. Naše nejmenší Gorilata vyzvou pražské z týmu BUTCHIS“ dodává Libor Bolda.

„Podporu pana Zarzyckého a Nováka nesmíme zklamat, a i v této podpoře chceme budovat tradici.“ shodují se oba organizátoři a doplňují „Oba podporovatele srdečně zveme.“ 

TRADICE

Turnaj Gorila se ocitnul mezi většími akcemi pro mládež. Respekt si získal dobrou atmosférou na hřištích i v hledišti. „Jsme šťastni, že nás trenéři zastavují a ptají se na náš turnaj. Turnaj si chválí. Těší se do Plzně.“ doplňuje Matěj Surák, třetí z organizátorů.

Organizátoři připravili společně s Fakultou designu a umění Západočeské univerzity v Plzni trofeje, které se prvně představily v minulém ročníku. Trofeje se ihned shledaly s úspěchem, proto i letos budou nedílnou součástí turnaje.

„Turnaj Gorila patří mezi nejvýznamnější florbalové akce v Plzni. Pro všechny je to skvělá příležitost ukázat, jak se během léta na sezónu nachystali. My jako organizátoři budeme připraveni a mimo florbal jsou pro účastníky připraveny doprovodné akce.“ uzavírá a zve na turnaj Libor Bolda.

 


Sdílet