Rešetár řídil výhru plzeňských futsalistů nad Českou Lípou | Sportovní Plzeň

Rešetár řídil výhru plzeňských futsalistů nad Českou Lípou

osm25. 3. 2019

Hráči Plzně se naposledy v základní části představili na hřišti soupeře. Po dobrém výkonu přidali už třetí výhru v řadě a Českou Lípu porazili 6:2. Svým pátým hattrickem v sezóně řídil výhru kapitán Lukáš Rešetár.

V úvodu utkání byli střelecky aktivnější spíše domácí. Postupně ovšem otěže zápasu převzala Plzeň a po skrumáži před brankou České Lípy se v 6. minutě prosadil Jan Křemen. Asistenci si připsal Lukáš Rešetár. O minutu později si oba role vyměnili a na 2:0 zvýšil Lukáš Rešetár po asistenci Jana Křemena. O další minutu později už to mohlo být 3:0, ale Tomáš Buchta v samostatném úniku poslal míč na levou tyč branky domácích. Během prvního poločasu si připsal několik důležitých zákroků gólman Plzně Lukáš Němec, který opět nastoupil od začátku. Půl minuty před koncem výborně skluzem vybojoval míč Dušan Künstner, poté ho sám zatáhl a předložil míč Tomáši Buchtovi před odkrytou branku - 3:0. Do šaten šli hosté s náskokem tří branek.

Do druhého poločasu Interobal prostřídal gólmany i hráče v poli. Presto začátek druhého dějství patřil Plzni. Hned v první minutě našel Michal Holý středem hřiště Lukáše Rešetára, který přidal další branku. Na svou třetí v utkání nemusel dlouho čekat. Hned v dalším střídání ho opět jako přes kopírák našel Michal Holý a plzeňský kapitán završil hattrick. Ve 28. minutě poprvé po návratu rozvlnil síť Michal Štrajt, asistenci si připsal Zdeněk Sláma. Interobal v tu chvíli vedl už 6:0. V poslední desetiminutovce se utkání již spíše dohrávalo a domácí dokázali dvakrát zkorigovat stav. V závěru měla Plzeň na svém kontě 5 akumulovaných faulů, z toho důvodu se Plzeňští rozhodli hrát power-play. Další gól už ale nikdo nepřidal a utkání tak skončilo 6:2 pro Plzeň. “Rozhodl asi první gól, pokud bychom ho dostali my, utkání by pro nás bylo složitější,” sdělil po utkání obránce Plzně Michal Holý.